Звіт міського голови В.Коваленка в Дніпрянах.

25 жовтня 2017 року минуло два роки з дня виборів міського, селищного і сільського голів і депутатів місцевих рад, і рік – після звіту В.Коваленка, А.Білого і І.Коваля  та народних обранців перед громадою. Цьогорічний звіт розпочався з Дніпрян.

У нещодавно відремонтованому, затишному Дніпрянському будинку культури 27 жовтня зібралася дніпрянська громада. Прозвітувати про роботу за рік прийшли міський голова Володимир Коваленко, голова Дніпрянської селищної ради Анатолій Білий, депутати Новокаховської міської ради від Дніпрян – Сергій Хоменко і Лілія Микитенко.

Володимир Коваленко, звертаючись до дніпрянської громади, сказав наступне: «З періоду минулого звіту ми з вами прожили рік. Яким він був? Я вважаю, що він у нас з вами був правильним. По-перше, вже два роки, як ми разом з депутатським корпусом, мешканцями різних населених пунктів побудували стосунки взаємної відповідальності за взяту справу. Головне завдання влади – створити умови для повноцінного життя людей. Говорить Володимир Коваленко.

Міський голова навів цифри використання коштів міського бюджету на розвиток громади. У цьому році 20 млн. грн.. міського бюджету Нової Каховки  були направлені на ремонтні роботи.

foto 2_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

foto 5_586x440

foto 6_586x440

foto 7_586x440

foto 8_586x440

foto 9_586x440

З них 4,7 млн – закладам охорони здоров’я – на ремонт операційної зали, що не ремонтувалася 37 років, на поновлення обладнання в хірургічному відділенні, завершено капітальний ремонт інфекційного відділення, нині місто має сучасні, повністю оновлені кардіологічне і реанімаційне відділення, розпочато ремонтні роботи в терапевтичному відділенні. Замінено систему електропостачання в лікарняному комплексі, йде заміна вікон в  лікарняних відділеннях. Це лише одна галузь, а протягом року оновлення зазнали практично всі сфери міста.

foto 10_586x440

foto 11_586x440

foto 12_586x440

foto 13_586x440

foto 14_586x440

foto 15_586x440

foto 16_586x440

foto 17_586x440

Місто має ще багато проблем, підтримку у вирішенні яких хотілося б мати від народного обранця, який нині працює у Верховній раді. Нажаль, народний депутат від нашого округу з нами не співпрацює. Ігнорує громаду, і впродовж року виборці його практично не бачать.

Що стосується закладів освіти – міський голова подякував головам Дніпрянської і Райської рад за фінансову допомогу освітнім закладам, які знаходяться на території рад. Мова йде про заміну вікон, ремонт спортивної зали. На п’ять років передбачено всі роботи, які потрібно провести.

На території Новокаховської міської ради зменшується кількість населення, відповідно зменшується кількість учнів у школах Новокаховської міської ради.  Це викликає тривогу, адже може сплинути на долю шкіл. Володимир Коваленко звернув увагу на особливості закону «Про освіту», на зміни, які очікують освітні заклади міської ради. На гідному рівні утримуються заклади дошкільної освіти. Протягом літа виконані всі необхідні ремонтні роботи, і з початком опалювального сезону всі дошкільні заклади забезпечені теплом.

«Новий бюджет готує певні сюрпризи. З цього приводу була розмова під час наради у Києві, яку провів Володимир Гройсман і на якій були присутні 40 міських голів з 630 і міністри Кабміну. Знову додаткові навантаження на міські бюджети – недофінансується 4,5 млрд коштів по всій країні, для нашого міста це 10 млн. грн.. Тому потрібні зустрічні кроки. Є протокольні доручення щодо ущільнення мережі на місцях і отримання додаткових коштів від держави. Багато питань щодо впровадження медичної реформи. Разом з тим, Новокаховська ЦМЛ на сьогодні є лікарнею 2 ступеня. І гіршою ситуація не буде. Пацієнти в обов’язковому порядку будуть отримувати медичні послуги» – зазначив міський голова.

Володимир Коваленко звернув увагу на особливості пенсійного забезпечення. А також озвучив слова голови уряду про те, що місцеве самоврядування тримає країну на плечах, розвиваючи свої території. Результати такого розвитку демонструє сьогодні і Новокаховська міська рада. «Порозуміння в суспільстві і бажання всіх разом працювати на поліпшення ситуації в країні – це основа для успіху нашої громади. Навіщо шукати щастя в інших країнах – давайте створювати умови для успішного, заможного, щасливого життя у власній країні».

Основою для наповнення міських бюджетів є податки, і їх повинен сплачувати кожен громадянин. Але в Україні, як і в Новій Каховці зокрема, чимало працюючих нині отримують зарплати в «конвертах», і від цього страждає не лише міський бюджет, але й майбутнє пенсійне забезпечення самих працюючих. Володимир Коваленко звернув увагу, що для Нової Каховки проблема «тіньової економіки» ще достатньо актуальна.

Децентралізація дала можливість поліпшити ситуацію в місті і селах – у цьому році за рахунок надходжень до місцевих бюджетів вдалося зробити великий перелік робіт, які позитивно змінили зовнішній вигляд населених пунктів Новокаховської міської ради – нові дороги, освітлення, відремонтовані покрівлі, нові вікна, дитячі майданчики, облаштовані парки і сквери.

В.Коваленко звернув увагу – на наступний рік є вже цілий перелік робіт, які мають бути виконані на території Новокаховської міської ради. До уваги взято пропозиції та зауваження мешканців.

У наступному році керівництво міста має намір вирішити питання переробки сміття, будівництва спортивного комплексу з критим басейном, будинку для надання тимчасового житла переселенцям, створення об лаштованих туристичних зон, які дозволять отримати додаткові надходження. Місту необхідно придбати нову техніку для КП – автобуси та спеціалізований транспорт для розчищення доріг, медичне обладнання для ЦМЛ.

Нова Каховка успішно виконує бюджет, що дає можливість вкладати кошти в розвиток території. Є занепокоєння – у 2018 році бюджет перевантажений. Щороку на міську раду покладають все більше повноважень, здійснення яких  міський бюджет має забезпечити фінансово. В минулому році додатковим навантаженням стали ПТУ, в цьому році вся комунальна сфера закладів освіти і охорони здоров’я. Держава має намір перекласти на міські бюджети фінансування пільгових категорій. Сума на ці потреби для Нової Каховки становить понад 10 млн. грн. – надто велика для міста.

Завершуючи свій виступ, Володимир Коваленко сказав: «Міський голова – не політична фігура, а  завгосп, господар, який щодня повинен дбати про територію, за яку відповідає, а депутати – його однодумці, з якими разом необхідно вирішувати проблеми громади. Лише коли щодня працюєш, враховуючи потреби людей, вирішуючи проблеми, плануючи розвиток міста, сіл і селищ – лише тоді є моральне право дивитися людям в очі і пропонувати їм подальший шлях. Я пам’ятаю часи, коли були проблеми з опаленням, освітленням, дорогами, недобудованими спорудами, покрівлями, відсутністю газу в селах, необхідністю ремонтів в будівлях закладів освіти і охорони здоров’я. Поступово ми вирішували ці проблеми, і нині маємо результати. Сподіваюсь, що ви пам’ятаєте, як відбувалися ці зміни. Вже сплановано цілу низку робіт з розвитку території Новокаховської міської ради на наступний рік, тож спільно ми зможемо всі ці плани здійснити. А для цього потрібні  ваша довіра, порозуміння, повага і відповідальність кожного за доручену йому справу».

Володимир Коваленко відповів на запитання мешканців Дніпрян. Вони стосувалися продовження асфальтування вулиць, роботи дротового радіо, забезпечення ліками.

foto 18_586x440

Крім того, гостинні дніпрянці привітали голів рад та депутатів концертом, в якому взяли участь всі творчі колективи Дніпрян. А потім зробили фото на згадку.

foto 19_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.