«Якщо вам не подобається в Новій Каховці – тоді чому ви сюди приїхали?» (збори в ПТУ №14 з приводу хуліганських дій учнів закладу).

Десять днів назад в Новій Каховці сталася надзвичайна подія – на ранок біля картинної галереї і міського музею було безжально зруйновано 25 архітектурних форм, які прикрашають декоративну огорожу вздовж будівель. Таке варварське ставлення до міста обурило всіх. На пошуки хуліганів вирушила міська поліція. А ГО ветеранів-десантників «Ніхто крім нас» та її керівник Володимир Арнаут дали слово знайти мерзотників, які дозволили собі подібні знущання над містом. Десантники слова дотримали. Через кілька днів хуліганів знайшли, і ті у всьому зізналися. Міський голова, розлючений їх вчинком, прагнув подивитися їм в очі і запитати одне: «Чому так вчинили?». Така зустріч відбулася. Ховаючи очі, хулігани розповіли детально, як вчинили наругу над окрасою міста. Прикро, що нещадно розламати на друзки міську декоративну огорожу вирішили представники сучасної молоді, щоправда, не місцеві, а мешканці сусідніх районів, яких Нова Каховка гостинно прийняла в ряди учнів ПТУ №14.

Першокурсники ПТУ №14 Павло і Сергій, добряче напідпитку, нічого кращого не придумали, як завдати шкоди місту, до якого щойно приїхали на навчання. Протверезівши, вони виправдовувалися, що не пам’ятають, що робили. І мабуть сподівалися, що обіцянка «більше не буду» справить враження. Однак подібні вчинки караються законом. Як повідомили в поліції, внаслідок цього випадку заведено карну справу. Адже місту завдано значної шкоди. Вісім працівників КП «Екосервіс» 4 дні відновлювали зруйновані частини огорожі.

foto 2_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

А щоб іншим не кортіло так само демонструвати свою силу на вулицях міста, було скликано збори учнів та педагогів ПТУ №14.

На велелюдне зібрання прийшли міський голова Володимир Коваленко, керуючий справами виконкому Василь Акуленко, керівник ГО «Ніхто, крім нас» Володимир Арнаут і його побратими,  начальник сектора превенції Валерій  Новицький.

foto 5_586x440

foto 6_586x440

Міський голова не приховував емоцій, бо зізнається – на рівні фізичного болю переживає подібні варварські вчинки по відношенню до Нової Каховки. І особливо прикро, коли подібне вчиняє молодь – та частина громади, від якої залежить майбутнє цього міста.  А яке майбутнє чекає Нову Каховку, якщо окремі представники сучасної молоді, яка приїздить сюди на навчання, з такою неповагою ставляться до міста?

foto 7_586x440

Говорить Володимир Коваленко.

Хуліганів шукала поліція. До пошуків долучилася ГО ветеранів –десантників «Ніхто, крім нас», які пообіцяли, що обов’язково знайдуть хуліганів. І таки знайшли. Один з них – сирота, другий мешкає з прийомними батьками. Володимир Коваленко намагався достукатися до почуттів цих хуліганів, один з яких, втягнувши голову в плечі, навіть очей не піднімав, а другий намагався виглядати бравим, однак червонів і розгублено дивився довкола.

foto 8_586x440

«Вони приїхали навчатися в Нову Каховку, і замість того, щоб подякувати за гостинність, пішли – і почали  принижувати наше місто, плювати в душу людям, яким сьогодні за 80 років і для яких дорогий кожен камінчик в цьому місті, бо вони його будували. З таких вчинків потім виростають люди, які здатні зрадити, підняти руку на людину, знищувати все навколо. Якщо вам не подобається в Новій Каховці – чому ви сюди приїхали? Навчатися – то навчайтеся корисному, опановуйте професію, працюйте, ставайте особистостями, а не злочинцями! Приходьте в Палац культури, на спортивний майданчик, проявіть свої справжні чоловічі якості – йдіть служити до Збройних сил України».

Міський голова звернувся до присутніх на зібранні учнів закладу: «Не вчиняйте подібного, не руйнуйте місто, в якому живете, і власне життя. Біля кожного навчального закладу Нової Каховки сьогодні є чимала територія, де потрібна чоловіча сила і розум, щоб прибрати, відновити, облаштувати. Тож проявляйте свою фізичну силу там, на території закладу, або у спортивній залі. Нехай ваша сила буде направлена на добрі справи. У навчальних закладах для вас створюють гідні умови  директор і вихователі, Нова Каховка зустріла вас гостинно і дає вам можливість  гідно навчатися і гідно відпочивати. Тож не плюйте в обличчя місту, яке прийняло вас до своєї громади. Не підводьте своїх батьків, які про вас дбають і сподіваються на вас».

Володимир Коваленко висловив сподівання, що малолітні хулігани зрозуміють наслідки своїх вчинків, а їх однолітки зроблять висновки з почутого. «Я повинен був це сказати. Я не прагну помсти, а прагну порядку, і поваги до Нової Каховки». Говорить Володимир Коваленко.

Директор ПТУ №14 Ігор Сердюк запевнив: пишається, що є керівником цього закладу, своїх учнів поважає, вважає найкращими. Діти старанні, влітку в таборах працювали і заробляли кошти. Працювали всі, крім хуліганів, про яких цього дня йшла мова. Ігор Сердюк звернув увагу: в цьому році всі учні училища отримують стипендію. Досягти цього було нелегко. Але цього прагнули заради дітей. А діти-сироти до того ж  отримують немалу допомогу від держави. Шкода, що деякі з них використовують цю допомогу не за призначенням, не вчаться заробляти кошти, і врешті – не цінують ні того, що їм дають, ні того, що навколо них зроблено руками інших. Говорить Ігор Сердюк.

foto 9_586x440

Керівник ГО ветеранів –десантників «Ніхто, крім нас» Володимир Арнаут ледь стримував емоції, звертаючись до першокурсників-хуліганів. Розповів, що теж свого часу навчався в училищі, відвідував гуртки, яких тут достатньо, потім отримав ще одну освіту, служив у армії. І переконаний – чоловічу силу варто витрачати на добрі справи, а не на злочини. Тому запропонував малолітнім хуліганам долучатися до заходів, які проводить ГО «Ніхто, крім нас».  Говорить Володимир Арнаут.

Представник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла про прийомну родину, яка п’ять років назад взяла до себе одного з хлопців. Разом із братом вони росли у благополучній, добре забезпеченій родині. Але вже тоді Павло почав пропускав уроки, пити і палити. А тепер – ще й хуліганські дії, кримінальна справа. Та ще можна зупинитися і не робити наступного кроку на цій слизькій дорозі. Головне, щоб хлопці вчасно це зрозуміли.

Майже годину до серця і розуму малолітніх хуліганів намагалися достукатися і міський голова, і директор училища, і ровесники. Один з присутніх на зустрічі учнів, теж сирота, не витримав і звернувся до Павла: «Я такий, як і ти, сирота. І чому тепер я повинен страждати від того, що сиріт будуть пригнічувати через те, що ви творите в місті? Ви приїхали з іншого району, як і я, ви мешкаєте у чужому місті. Але я ставлюся до цього міста з повагою. А чому ви – ні?».

foto 10_586x440

Староста групи запропонувала не вчиняти з хлопцями суворо і взяти їх на поруки, дати їм ще один шанс на виправлення.

foto 11_586x440

Міський голова у відповідь на це зазначив – колектив має силу, щоб вплинути на подальшу долю двох малолітніх хуліганів. Важливо, щоб хлопці самі бажали змінити свою долю в кращий бік. Говорить Володимир Коваленко.

За скоєне кримінальне правопорушення,якщо його вчинила група осіб, згідно ст. 296, ч.2 передбачено покарання у вигляді  5 років обмеження свободи  або 4 роки позбавлення волі. Для неповнолітніх осіб передбачено безкоштовну послугу адвоката. Остаточне рішення прийматиме суд. Про це повідомив начальник сектора превенції Валерій Новицький.

foto 12_586x440

foto 13_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.