«Не принижуйте кваліфікованих спеціалістів низькими зарплатами».

Презентацію робочого проекту Програми соціально-економічного розвитку Нової Каховки на 2018 рік представила Нова Каховка 1 листопада у Херсоні. В числі недоліків прозвучала інформація, що Нова Каховка на сьогодні посідає в області 4 місці по рівню середньої заробітної плати на одного працюючого. Такий показник неприємно вразив, адже у попередні роки Нова Каховка незмінно була лідером по рівню середньої заробітної плати в області. Чому ж так сталося в 2017 році?

Прокоментував цю ситуацію перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. За його словами, в місті щороку спостерігається зростання середньої заробітної плати. І за останнє десятиріччя Нова Каховка  постійно була лідером в області за цим показником. Рівень середньої заробітної плати завжди був вищим, ніж по області і в самому Херсоні. Однак вже у минулому році з’явилися перші ознаки зниження цього рівня. На сьогодні середня заробітна плата по місту за перше півріччя становить 5 тис 250 грн. При цьому середньо обласний показник за цей період – 5 тис 778 грн. У Каховці – 5966, Херсоні – 6309 і Голій Пристані – 7234, де у цьому році з’явилися два нових підприємства. Однією з причин падіння показника рівня середньої заробітної плати по місту є те, що кілька потужних бюджетоутворюючих підприємств, на яких були достатньо високі заробітки, нині припинили свою роботу. Мова про філію Миронівського заводу, соєвий завод. ХМЕМ призупинив свою діяльність і скоротив чисельність працюючих. Крім того, за словами Леоніда Чурсинова, бізнес на сьогодні ніяк не вийде «з тіні» – офіційну заробітну плату показує мінімальну, хоча насправді ситуація зовсім інша.

Леонід Чурсинов озвучив показники будівельних організацій. Вони показують середню заробітну плату на рівні 3 тис 937 грн. Але реально за таку заробітну плату жоден будівельник нині  працювати не піде. По області її рівень у будівельників сягає 4 тис 530 грн. Леонід Чурсинов висловив зрозумілий сумнів щодо відповідності озвученого рівня заробітної плати та реальної ситуації щодо заробітків ново каховських будівельників. Адже у кошторисах по проведенню будівельних робіт за бюджетні кошти  середня заробітна плата була зазначена в розмірі 5 тис. грн..

За словами Леоніда Чурсинова, для самих робітників оприлюднений рівень заробітку  не дасть можливості заробити навіть соціальну пенсію. Це повинні розуміти і керівники. В нинішніх умовах, коли спрощено виїзд до країн Європи, Україна з катастрофічною швидкістю втрачає кваліфікованих працівників, які не знаходять достойної заробітної плати вдома і вирушають на її пошуки в інші країни. Коли нарешті прийде розуміння, що спеціалістів потрібно цінувати і не принижувати їх низькими заробітками!

Перший заступник міського голови нагадав: нині в Україні вже гостро відчувається дефіцит робітничих спеціальностей, цілими бригадами за кордон на роботу виїздять водії, будівельники. Якщо й далі так піде, ближчими роками Україна втратить найкращі кадри, які готуються роками і без яких неможливо планувати економічний розвиток.

Леонід Чурсинов озвучив ще один офіційний документ – щодо рівня середньої заробітної плати у транспортній сфері міста. З’ясувалося, що найвища вона у КП «Автоцентр», яке, як і всі КП, працює прозоро, сплачує всі податки, всі працівники влаштовані офіційно. Середня заробітна плата в «Автоцентрі» – 4 тис 248 грн. Звичайно, що це не висока зарплата, але й не 3 тис 200 грн., як показують інші перевізники, зазначив Леонід Чурсинов. І висловив переконання – водії нині за таку зарплату працювати не будуть. Отже, якщо працюють, то частину заробітку отримують «в конвертах». А це вже – поле для діяльності інспектора по праці.

До речі, на теперішній час інспектор по праці має достатні повноваження для впливу на підприємства, які ніяк не вийдуть «з тіні». Якщо півроку тому тривали процедури визначення повноважень інспекторів, їх забезпечували  посвідченнями, узгоджували інші організаційні питання, то на сьогодні всі ці процедури вже завершені. І інспектор по праці має всі повноваження для проведення перевірок і вжиття відповідних санкцій до порушників. Тим більше, що закон передбачає доволі відчутні штрафи за порушення Кодексу законів про працю. Нині законодавство дозволяє введення до структури виконкому посади інспектора по праці, що і буде обов’язково зроблено 1 січня 2018 року, запевнив Леонід Чурсинов. Питання в тому, що на сьогодні потрібно законодавчо захистити мешканців міста від їх нерадісного майбутнього у пенсійному віці, якщо вони сьогодні будуть погоджуватися на заробітну плату «в конверті». Зрозуміло, що родину потрібно годувати. Але поважайте свою працю, вимагайте відповідної зарплати і соціального захисту, що гарантує вам законодавство України. Не принижуйте себе!

Леонід Чурсинов запевнив, що на сьогодні немає проблем на потужних підприємствах міста – Каховській ГЕС, підприємстві «Таврія», де заробітні плати вище середньої по місту. У переліку підприємств, які досі не виходять «з тіні», більшість підприємств торгівлі, служби таксі, бізнес приватних підприємців, які досі користуються послугами працівників, яких офіційно не працевлаштовують. Тож велике поле діяльності нині відкривається для інспектора по праці.

По-друге, грошей з міського бюджету на виконання робіт не отримають ті підприємства, які показують рівень заробітної плати нижчий за середній рівень по місту, хоча роботою забезпечені.

Керівництво міста озвучило перелік підприємств, які сплачують найбільші суми податків до міського бюджету. І картина вимальовується досить цікава. Лідером у цьому переліку є КП «Центральна міська лікарня» – там працює понад 1 тис працівників, за перше півріччя вони перерахували до бюджету міста близько 3 млн. грн.. податків. На другому місці, як не дивно – фізична особа-підприємець, який займається продажем тютюнових виробів і сплачує податок з продажу підакцизних товарів – до бюджету міста він сплатив близько 3 млн. грн.. Далі у переліку серед успішних платників – підприємство «Таврія», відділ освіти, філія Каховської ГЕС, «Укргідромех», де всі виплати здійснюються прозоро. Вони і є на сьогодні основними платниками до бюджету міста.

Тож керівництво міста звертається до всіх підприємств і підприємців – цінуйте кваліфікованих працівників, які дають можливість вашим підприємствам повноцінно працювати! Подбайте про їх достойних заробіток і про їх пенсійні виплати у майбутньому. І в повному обсязі сплачуйте податки, від яких залежить і подальший розвиток міста, який гарантуватиме достойний рівень життя для кожного мешканця. Адже в нашому житті все взаємопов’язано.

Незважаючи на всі проблеми, на сьогодні середній рівень заробітної плати в місті зростає, бо зросла заробітна плата бюджетників, працівників органів місцевого самоврядування. З іншого боку, бізнес чомусь вважає, що може й досі виплачувати мінімальну зарплату, не враховуючи ні кваліфікацію працівників, ні загальнодержавні тенденції до підвищення рівня життя населення, ні загальний рівень оплати праці по регіону.  Така ситуація може призвести до звільнення працівників і закриття підприємства. На сьогодні людям вже є з чого обирати. І обирають вони в результаті не Україну, а країни ближнього та дальнього зарубіжжя.

Нова Каховка на сьогодні показує найнижчий серед міст області рівень середньої заробітної плати – 5 тис 250 грн, та й то за рахунок зростання заробітних плат у бюджетників і стабільних зарплат на найбільших підприємствах міста. Понад 50% відрахувань до бюджету міста нині надходять від суб’єктів малого і середнього бізнесу і ФОП. До тих, хто досі приховує свій реальний заробіток і не поспішає офіційно працевлаштовувати робітників, інспектор по праці завітає в першу чергу. Крім того, в місті працюють дві комісії – по наповненню бюджету і по легалізації праці. В цьому році було легалізовано до 700 працівників. На засідання комісій і надалі будуть запрошувати керівників, чиї підприємства показують низький рівень заробітних плат і де не поспішають офіційно працевлаштовувати працівників. Леонід Чурсинов нагадав –  в державі були відмінені перевірки і цілі низки інспекцій. Цим самим планували облегшити життя підприємців, покладаючись на їх порядність в роботі і на дотримання вимог законодавства. Тож керівникам варто про це пам’ятати, не порушувати закон і працювати у правовому полі, дбаючи про майбутнє своїх підприємств та про збереження досвідчених кадрів.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.