Член Правління Асоціації міст України, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко – про результати загальних зборів членів Асоціації міст України.

Минулого тижня міський голова Володимир Коваленко побував у Києві і взяв участь у Загальних зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України, які пройшли 14 листопада. У Зборах взяли участь близько 300 представників органів місцевого самоврядування-членів АМУ.На порядок денний Загальних зборів було винесено ряд організаційних питань діяльності Асоціації. Зокрема, міські голови заслухали Звіт про роботу Правління та Виконавчої дирекції Асоціації міст України за 2017 рік.

Також учасники зборів ухвалити Фінансово-господарський звіт Правління Асоціації міст України за 2017 рік та бюджет АМУ на 2018 рік.

Далі Збори перейшли до розгляду питання обрання Голови Асоціації. Правління АМУ рекомендувало на цю посаду вдруге обрати Київського міського голову Віталія Кличка. За підсумками голосування його кандидатуру учасники Зборів підтримали одноголосно.

Віталій Кличко подякував за підтримку головам громад – членам АМУ. І зазначив, така довіра для нього – це і велика відповідальність.

«Ми бачимо, яке сьогодні в Україні несприйняття політиків. Протягом понад 20 років наші політики змагалися, хто краще зможе пообіцяти, цікавіше розказати, проспівати. І сьогодні образ політика – це людина, яка не відповідає за свої слова. У нас як мерів міст є місія: те, про що ми говоримо – ми робимо. І люди можуть побачити й оцінити результати нашої роботи у нових дорогах, нових дитсадках і школах, центрах надання послуг. Реформи втілюються не зверху, а починаються на місцях – там, де люди прагнуть змін і одразу їх відчувають. І кожен із вас, маючи ресурси і важелі, на своєму місці реалізовує очікування людей, – зазначив Віталій Кличко. – Ще раз хочу подякувати вам за довіру. Ваша підтримка – це велика відповідальність. Моє завдання – щоби АМУ була справді ефективним інструментом для кожного голови громади, щоби інтереси місцевих громад були завжди враховані».

Загальні Збори схвалили оновлений склад Правління АМУ.

Після повернення з Києва міський голова Володимир Коваленко детально розповів про питання, які обговорювалися під час зборів Асоціації, та про рішення, які були прийняті.

foto 2_587x440Говорить Володимир Коваленко.

Отже, згідно рішення зборів Асоціації, вдруге на посаду голови Асоціації міст України обрано міського голову Києва Віталія Кличка. А членами правління Асоціації на новий термін стали від Херсонщини міський голова Херсона Володимир Миколаєнко і міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. До речі, Володимир Коваленко має багатолітній досвід роботи в правлінні Асоціації. З 2002 року він є членом Асоціації. Перші чотири роки був членом Асоціації секретарів міських рад, і входив до складу Правління секретарів міських рад, як нині секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко. Членом правління Асоціації міських голів, у складі якого близько 40 керівників міст України, Володимир Коваленко вже сьомий рік поспіль.

На цьогорічних зборах Асоціації обговорили найбільш актуальні питання, які озвучили міські голови. По-перше, мова йшла про прийняття закону «Про місцеве самоврядування» в такому варіанті, щоб жодна його стаття не заважала працювати органам місцевого самоврядування. Говорить Володимир Коваленко.

Органам місцевого самоврядування заважає працювати ще одна проблема. Є два Закони – «Про статус депутатів місцевих рад» і «Про доступ до публічної інформації». За першим озвучене на сесії депутатом питання має одразу бути розглянуте, а за другим – проект рішення має побути на офіційному сайті не менше 20 днів. Міські голови озвучили і проблеми з початком опалювального сезону. Все тому, що система централізованого опалення в тих містах, де вона залишилася, зв’язує в один клубок і населення, і бюджетні структури. Населення має борги, через які «Нафтогаз» України не дає ліміти містам. Тож страждають всі – і населення, і бюджетні структури. До боргу додається і різниця в тарифах – мільйонні борги, створені державою, створюють серйозні проблеми містам на початку опалювального сезону.

Підходи до управління державою в Україні мають бути змінені в бік розвитку власного потенціалу і поступової відмови від зовнішньої підтримки. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час участі в загальних зборах Асоціації міст України.
Він підкреслив, що практика «походів з протягнутою рукою» у пошуках джерел фінансування має відходити у минуле.

«Нам треба змінити підходи! Маємо відкрити можливості розвитку національної економіки, – сказав Володимир Гросман. – Розвиток економіки на місцях має стати пріоритетом».
Глава Уряду закликав міських голів міст “говорити не про гроші, а про економіку” – про детінізацію зарплат, створення робочих місць, якісну освіту, будівництво садочків, шкіл тощо.

foto 3_587x391
Ми поцікавилися у міського голови В.Коваленка – які резерви для подальшого розвитку міста, для поповнення міського бюджету бачить він у Новій Каховці? Ось що він відповів. Говорить Володимир Коваленко.

Нагадаємо, що 14 листопада у Києві відбулися Загальні збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України, в яких взяв участь і член Правління Асоціації міст України, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.