Три місяці напруженої роботи – і бюджет Нової Каховки на 2018 рік прийнято!

21 грудня відбулася чергова 41-а сесія Новокаховської міської ради, на якій було розглянуто понад 80 проектів рішення.

Як зазначив на початку сесії міський голова Володимир Коваленко, завершальна у 2017 році, підсумкова  сесія особливо важлива.

Адже, крім розгляду кількох десятків актуальних для Новокаховської міської ради питань, вона знакова розглядом на ній проекту бюджету міста на наступний 2018 рік.

В роботі сесії взяли участь 24 депутати з 36 – саме ті народні обранці, яким дійсно важливо все, що відбувається в місті і перспективи його розвитку. Депутати один за одним  розглянули проекти рішень, серед яких – цілий ряд міських Програм. Зміни до них  сприятимуть розвитку  сфери охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, комунального господарства, оновленню технічного парку КП, покращенню стану вулиць, появі в місті нових важливих об’єктів.

Озвучені питання викликали позитивний настрій і щиру радість. Кожне з рішень – про поліпшення, позитивні зміни в усіх сферах життя Новокаховської міської ради, покращення умов життя мешканців. Мова йшла про збільшення видатків на харчування в ЦМЛ, дитячих садках та школах, продовження капітальних ремонтів у відділеннях лікарні, додаткові кошти на медикаменти, продовження реконструкції паркової зони з урахуванням робіт біля міського Палацу культури,  експертизу та подальше оновлення непрацюючих в місті ліфтів, ремонт та утримання вуличної дорожньої мережі, модернізацію освітлення по пр. Перемоги і вул. Горького, ремонт і утримання дитячих майданчиків, розвиток в місті футболу, баскетболу, перспективи молодіжної політики, оновлення спортивних споруд та реалізацію нових проектів.

foto 2_586x440

Передбачено видатки на придбання у 2018 році нових автобусів для КП «Автоцентр», нових машин для вивезення сміття та контейнерів для сміття КП «Екосервіс», нової техніки для КП «НК ШЕУ». Крім того, депутати вкотре підтримали фінансове забезпечення комунальних засобів масової інформації, затвердили заходи до Програми реалізації соціальної політики, підтримали введення додаткових штатних одиниць для більш ефективної роботи відділів та КП, а також розглянули кілька десятків важливих земельних питань. Зокрема, звіт комісії по контролю за використанням землі.

Як зазначив міський голова Володимир Коваленко, в цьому році комісія вплинула на багатьох боржників, врешті бюджет міста поповнився коштами від сплати за землю. Ця робота буде продовжена і наступного року. Рішенням сесії Новокаховської міської ради поповнено статутні капітали КП-в – КП «Муніципальна охорона»- на придбання авто, яке раніше орендувалося; КП «Екосервіс» – на придбання обладнання для виробництва тротуарної плитки.

Після розгляду зазначених проектів рішень, депутати перейшли до обговорення найважливішого питання дня – проекту бюджету міста на 2018 рік. Особливої уваги заслуговує те, що цей важливий для міста фінансовий документ пройшов всю процедуру ретельного обговорення і узгодження – відбулися громадські слухання, проект бюджету було розміщено на офіційному сайті міста, де ознайомитися з ним могли всі бажаючі. Проект бюджету було представлено на засіданні виконавчого комітету.  Кожну букву і цифру проекту бюджету міста на наступний рік було детально опрацьовано постійними комісіями. Як і кожну пропозицію розпорядників бюджетних коштів. Проект бюджету був відпрацьований на спільному засіданні постійних комісій. Кожен з депутатів, хто взяв участь в цьому процесі, зміг висловити свою думку з кожного питання. Зміни та доповнення до проекту бюджету озвучили голови постійних комісій.

foto 3_586x440

foto 4_586x440

foto 5_586x440

Врешті відпрацьований, узгоджений, неодноразово обговорений, ретельно збалансований проект бюджету було представлено фінансовим управлінням на сесії Новокаховської міської ради 21 грудня.

Начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва озвучила основні базові цифри бюджету міста на 2018 рік. Отже, остаточні показники міського бюджету на 2018 рік за повідомленням начальника фінансового управління Нової Каховки Ірини Фурсєєвої з урахуванням всіх змін, прийнятих на сесії, є наступними: доходи – 640 млн 188 тис грн ( в тому числі загального фонду – майже 629 млн, спеціального фонду – понад 11 млн, з них бюджету розвитку – понад 3 млн); видатки – 636 млн 622 тис гривень (загального фонду – понад 608 млн, спеціального фонду – 28 млн 560 тис, з них бюджету розвитку – понад 20 млн).

Крім того, як повідомила начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва, у бюджеті міста  на 2018 рік враховані додаткові трансферти:

  1. Дотація з обласного бюджету на здійснення видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 4,4 млн гривень (3,4 млн. грн спрямовуються комунальному закладу «Центральна міська лікарня» на оплату енергоносіїв, а 1 млн. грн – на капітальний ремонт будівлі лікарняного комплексу № 2 по вул. Світлова).
  2. Субвенція з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів на суму майже 2 млн. грн. (спрямовується комунальному закладу «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги»).

Із співдоповіддю виступив голова постійної комісії з питань планування, бюджету та фінансів Павло Розломій. Він повідомив рішення щодо окремо розглянутих пропозицій на засіданнях комісій по внесенню змін до проекту міського бюджету на 2018 рік. Серед них:

– збільшення видатків по загальному фонду для Центральної міської лікарні: на придбання медикаментів на 300 тис гривень, на забезпечення продуктами харчування  – 200 тис.грн.

–  для заміни адресних покажчиків на житлових будинках після перейменування вулиць міста – 170 тис. грн.

– організація благоустрою населених пунктів: поточний ремонт та утримання дитячих майданчиків – 100 тис гривень, поточний ремонт мереж вуличного освітлення по проспекту Перемоги та вулиці Горького – 939 тис гривень

– по бюджету розвитку: реконструкція площі біля кінотеатру «Юність» – 450 тис гривень, на модернізацію світлофорного об’єкту по вулиці Першотравнева-Дружби – 190 тис гривень, на придбання для КП «Муніципальна охорона» службового авто, яке раніше підприємством орендувалося – 190 тис гривень, КП «Екосервіс» на придбання обладнання для виробництва тротуарної плитки – 350 тис гривень.

– на забезпечення харчуванням дошкільних закладів освіти – 913 тис гривень та загальноосвітніх закладів середньої освіти – 477 тис гривень. На харчування учнів 1-4 класів – 1,3 млн. гривень (збільшили суму на харчування однієї дитини з 4,2 до 7 гривень), на харчування учнів пільгових категорій – 121 тис гривень (збільшили з 10 до 12 гривень на особу), дошкільного віку – 51 тис гривень (з 4,5 до 6,3 гривні).

Після озвучення остаточного варіанту проекту міського бюджету на 2018 рік відбулося голосування. Депутати підтримали проект бюджету. Тож  Новокаховська міська рада може спокійно розпочинати наступний рік із затвердженим, збалансованим бюджетом, який дозволить громаді не лише утримувати всі сфери життєдіяльності, але й успішно розвиватися.   

Після  прийняття міського бюджету на 2018 рік цю важливу для громади подію прокоментував міський голова Володимир Коваленко.

Прийняття бюджету міста на 2018 рік прокоментував і секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко. Він зазначив, що нажаль ця подія не є важливою для декого з народних обранців. То чи можуть в такому разі вони дійсно вважатися представниками громади, якщо не беруть участі у вирішенні важливих для міста питань? Говорить Олександр Лук’яненко.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.