Нехай чисті і світлі джерела Водохреща наповнять ваші серця! (ВІДЕО)

Водохреще — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке християни східного обряду відзначають 19 січня. Саме в цей день з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба. Новокаховчани вірують, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває особливих властивостей і зберігає їх протягом року. Хтось з новокаховчан вирушив до церкви ввечері 18 січня, хтось – зранку 19 січня, щоб відстояти службу і освятити воду.

А потім освячення води відбулося на Хрещенській купелі, що знаходиться в районі міської пристані. Тут ближче до полудня зібралося багато мешканців та гостей нашого міста – і дорослі, і діти. Здійснили спільну молитву разом з кліриком Свято-Андріївського собору Ростиславом.

foto 2_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

На заході були присутні міський голова та його заступники, депутати міської ради, представники громадських організацій, мешканці міста різного віку.

foto 5_586x440

foto 6_586x440

foto 7_586x440

Володимир Коваленко, звертаючись до присутніх, відзначив, що свято Водохреща дарує нагоду очистити тіло і душу, думки і вчинки від негативного, руйнівного, і наповнити своє серце світлом і життєвою силою. Говорить Володимир Коваленко.

foto 8_586x440

В свою чергу клірик Ростислав передав вітання з великим святом Богоявлення від архієпископа Новокаховського та Генічеського Філарета: «Хай милосердний Господь допоможе подолати злобу й ненависть у наших серцях. Хай Господь благословить всіх нас і хай допоможе нам всім прийти до нього».

Окрім того, всі бажаючі мали змогу освятити воду напередодні у Свято-Андріївському храмі на святковій вечірній службі або на божественній ранковій літургії. Ще й досі залишається загадкою той факт, що хрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася під відкритим небом. Можливість особисто зарядитися здоров’ям та світлими помислами мав кожен охочий. Щороку все більше новокаховчан відзначають це свято,пірнаючи у воду Хрещенської купелі. Так було і цього разу. Клірик Ростислав та міський голова Володимир Коваленко випустили в небо пару білих голубів, як символ світлого християнського свята.

foto 9_586x440

foto 10_586x440

foto 11_586x440

foto 12_586x440

Для убезпечення від неприємних ситуацій, протягом усього заходу на території купелі чергували рятувальні та медичні служби. На щастя, їхня допомога не знадобилася.

А для того, щоб швидше зігрітися, громадська організація воїнів АТО «Біла стріла» (керівник Дмитро Марков) організувала спеціальне місце для обігріву, де можна було не лише скуштувати чарку глінтвейну, а й підкріпитися.

foto 13_586x440

foto 14_586x440

foto 15_586x440

Зігріватися містянам допомагали й святкові пісні  вокалістів колективів Палацу культури.

foto 16_586x440Бажаємо вам, щоб чисті і світлі джерела свята Водохреща  напоїли вашу душу, дали вам сили і здоров’я, очистили від смутку, біди, хвороб вашу домівку і надихнули вірою у  власні  сили і надією на успішний і мирний новий рік!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.