«Виявляти хворобу на ранній стадії, щоб врятувати жінку».

Сьогодні ситуація зі станом онкозахворюваності в області має тенденцію до зростання. Про це повідомила головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур на селекторній нараді колегії обласної держадміністрації. Зокрема, йшла мова про стан захворюваності на рак молочної залози.

foto 2 (1)_586x440

«За останні 10 років в області зріз показник захворюваності на рак молочної залози з 65 до 80,3 на 100 тис жіночого населення. Середній показник в Україні – 68,6. Регіони, де такий показник перевущує середнє значення по області: м. Херсон та м. Нова Каховка, Білозерський, Високопільській, Голопристанській райони. На теперішній час на обліку перебувають 4 615 хворих на рак молочної залози. Разом з тим, майже кожна 5 хвора звертається до лікаря вже в занедбаній стадії. Так, у Новій Каховці кожна друга з таких хворих виявляє у себе рак молочної залози на пізніх стадіях його розвитку, що в свою чергу знижує ефективність лікування, призводить до значних фінансових витрат, і до летальних випадків», – повідомила головний лікар.

Так, за даними американських економістів, виживання при захворюванні на рак молочної залози на 3-4 стадії складає 5 – 10%, а на 1 стадії – 75 – 95%. В області показник виживання від раку молочної залози складає 64,3% у зв’язку з недостатньою діагностикою та виявленням хвороби на ранніх стадіях. З метою ранньої діагностики раку молочної залози кожна жінка у віці від 40 років повинна проходити щорічне мамографічне обстеження, наполягають лікарі.

На сьогоднішній день в районах області функціонує лише 3 мамографи – в Каховці, Генічеську та Олешках. У зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом та нестачою кваліфікованих кадрів була озвучена пропозиція на засадах співфінансування придбати пересувний мамограф для своєчасної діагностики захворюваності на рак молочної залози. Перевага пересувного мамографу над стаціонарним – можливість обстеження жінок в найбільш віддалених населених пунктах області. Орієнтовна ціна такого обладнання – 7 млн грн, стаціонарного мамографу – 2-2,5 млн грн. Практика роботи пересувних мамографів в інших регіонах України доводить ефективність витрачання таких коштів. У Вінницькій та Черкаській областях 95% виявлення захворювань на рак молочної залози відбувається на 1-2 стадії.

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв відзначив, що в обласному бюджеті вже передбачено 5 млн. грн на придбання мобільного обладнання для районів області. Інші кошти передбачають залучити за рахунок «вільних» коштів в ОТГ, міських, районних та сільських громадах. В той же час за словами заступниці голови Херсонської обласної ради Оксани Рукавішнікової найближчим часом буде зібрана нарада для детального обговорення цього питання та участі громад у спів фінансуванні. До того ж, потрібно враховувати не лише вартість самого медичного обладнання, а й роботу виїзних медичних бригад.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.