Пам’яті херсонського митця Єгора Толкунова: міська картинна галерея запрошує на «Реквієм».

Художник відноситься до майстрів пензля старшого покоління – влітку минулого року йому виповнилося 74, а 17 січня 2018 року його не стало.

«Це чарівний, енергійний, життєрадісний чоловік в розквіті сил. Створені ними численні твори зайвий раз підкреслюють, що в нашому недосконалому світі далеко не всі видатні майстри відзначені високими урядовими нагородами.Але це анітрохи не впливає на їх авторитет і всенародне визнання», – колись писав про нього заслужений журналіст України Юрій Анісімов. Єгор Толкунов працював в галузі станкового живопису. У своїй творчості художник неодноразово звертається до образу жінки.Чимало картин присвячені своїй матері та дружині.

2_586x781

Довідково. Єгор Толкунов народився 18 липня 1943 року в с. Петрівка Генічеського району Херсонської області. В 1969 році закінчив Республіканське художнє училище ім. Рєпіна в м. Кишиневі. Рік потому проходив навчання в реставраційних майстернях ім. І. Грабаря в Москві. З 1971 року – член Спілки художників України. У 2010 році відбулась виставка-дует Єгора Толкунова і Альберта Бєлякова в новокаховській картинній галереї ім. Гавдзинського. Ця виставка стала подарунком галереї – двадцять сім полотен занесені до Державного фонду України.

3_586x440

На виставці Толкунова, яка відкривалася у виставковому залі обласної організації НСХУ, було представлено понад 50 його змістовних і оригінальних творів. І це тільки їх невелика частина. Багато робіт за кордоном, а музеях і приватних колекціях. Толкунов відомий в Україні та за її межами своїми витонченими портретними роботами, неповторними абстракціями, яскравими натюрмортами  і пейзажами. Його полотна суто індивідуальні. Більш масштабна виставка робіт Толкунова під назвою «Співіснування світів» відбулася порівняно недавно в столичному Центрі української культури та мистецтва. І це стало подією в культурному житті Києва.

Виставка в «Картинці» нараховує 14 його робіт з фондів закладу і буде дійсна до 23 лютого. До вашої уваги деякі з них.

4_586x781

5_586x781

6_586x440

7_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.