«На Аскольдовій могилі поховали їх…» – до 100- річчя бою під Крутами.

Історична реконструкція бою, вшанування пам’яті, покладання квітів та смолоскипна хода – в Києві будуть згадувати битву під Крутами.

Сторіччя бою під Крутами в Україні відзначається у понеділок, 29 січня. У зв’язку з цим в столиці і регіонах заплановано низку заходів.
Так, о 12:00 в Києві на Лук’янівському кладовищі відбудеться вшанування пам’яті Володимира Наумовича і Володимира Шульгіна, загиблих в бою з більшовиками під станцією Крути. Також відбудеться покладання квітів до могили українських поетів Олександра Олеся і Олега Кандиби (Ольжича), які перепоховані на Лук’янівському кладовищі.

У заходах візьмуть участь родичі загиблих, представники духовенства, органів державної влади, громадські діячі.

Також до 100-річчя історичної події відбудеться реконструкція бою на заводі Арсенал. О 18:30 актори відтворять події, які відбувалися в кінці січня 1918 року.

Після реконструкції відбудеться традиційний смолоскипний марш від Арсенальної площі до Аскольдової могили, присвячений героям Крут.

Як повідомлялося, в неділю, 28 січня, в селі Пам’ятне Чернігівської області біля меморіального комплексу тривала церемонія пам’яті, вручення Державних прапорів з пам’ятними стрічками, прем’єрне виконання концертного маршу “Героям Крут”. У церемонії повинен був брати участь президент Петро Порошенко, однак через негоду його вертольоту не дали дозвіл на посадку.

У Новій Каховці 29 січня о 13.00 відбудеться загальноміський захід до 100-річчя вшанування пам’яті Героїв Крут. Захід пройде у міському Палаці культури. Мешканців та гостей міста запрошують вшанувати пам’ять українських героїв-захисників.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.