Про створення у Новій Каховці комфортного середовища для людей з інвалідністю.

В Новій Каховці протягом останнього десятиліття здійснюється впровадження різного роду заходів для можливості забезпечення потреб людям, які з різних причин, опинилися в складній життєвій ситуації – особам з інвалідністю. Для виявлення прогалин та проблемних ситуацій, які виникають у таких осіб впродовж їхньої життєдіяльності, 26 січня було організоване засідання круглого столу щодо створення доступного та комфортного життєвого середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. До участі в заході були запрошені представники міських відділів та служб, які ведуть постійну роботу з особами з інвалідністю. Засідання провів  заступник міського голови Віктор Замковий. Людей, які безпосередньо потребують допомоги, представляв керівник спортивно-реабілітаційного клубу для осіб з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату Борис Корабельніков.

foto 2 (2)_586x440

Розпочала засідання круглого столу начальник міського управління праці та соціального захисту населення Олена Стоянчук. Вона відзначила, що поштовхом для зустрічі було поставлення завдань міським головою Володимиром Коваленком для розробки необхідних та дієвих заходів доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до міських об’єктів.

На початку зустрічі обговорили роль благодійництва у рамках проведення щорічної Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя», в рамках якої впродовж вересня-грудня 2017 року було зібрано 17 646 гривень. Ці кошти були направлені на забезпечення грошовою допомогою осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Активними учасниками акції стали КП «ШЕУ», ТОВ «Фітомед», КП «Новокаховський міський ринок» та багато інших.

Директор Територіального центру соціального обслуговування Людмила Логвінова повідомила про особливості обслуговування осіб з інвалідністю. За її словами, широка допомога ведеться за всіма напрямками роботи, де значний акцент 2017 року було поставлено на наданні соціальної допомоги вдома (консультування, придбання та доставка товарів, прибирання приміщення, оформлення субсидій, допомозі в особистій гігієні тощо). Окрім того, територіальний центр працює над запровадженням інноваційних послуг соціальної допомоги особам з інвалідністю. Передусім, це виїзд великої команди спеціалістів (в своїй більшості соціальні та медичні працівники) до громадян, які потребують допомоги у селах.

В Новій Каховці діє і міська Програма реалізації соціальної політики на 2016-2019 роки. Зокрема, вона містить окремі пункти, які направлені на соціальний захист осіб з інвалідністю.

Начальник відділу соціальних гарантій та нагляду за призначенням пенсій УПСЗН Марина Ніязі розповіла, що на даний момент на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення міста знаходиться майже 3 тисячі осіб з інвалідністю, з них 225 дітей. В Новій Каховці створений Централізований банк з проблем інвалідності. Сьогодні 1451 людей забезпечуються необхідними засобами для реабілітації. Допомогу в цьому також надають і ортопедичні бригади, які щоквартально працюють у місті. З 2016 року був запроваджений механізм для надання послуг з санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю. Якщо ж путівку не було реалізовано протягом 3 років, то такій особі належить грошова компенсація за невикористання відпочинку. З 1 січня 2018 року така сума становить 481 гривню.

foto 3 (1)_586x440

Одним з найбільш хвилюючих питань учасників круглого столу стала доступність об’єктів і споруд для маломобільних груп населення (облаштування закладів пандусами та засобами для комфортного доступу до приміщень). «Хоча переважна більшість закладів, аптек та споруд громадського призначення обладнана пандусами, зручність та доступність до них часто виникає у нас занепокоєння», – звернувся до учасників круглого столу керівник спортивно-реабілітаційного клубу для осіб з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату Борис Корабельніков.

В результаті дискусії було вирішено затвердити виконання Плану створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та доручити його до виконання в.о. начальника містобудування та архітектури Максиму Боровинському. Згідно Плану вирішено проводити постійний моніторинг для полегшення доступу до таких об’єктів.

Окремо зупинилися на забезпеченні якісних освітніх послуг для осіб з особливими потребами. В першу чергу мова йшла про інклюзивну освіту. Як повідомила заступник начальника міського відділу освіти Марина Скрипнікова, перші кроки її реалізації в місті розпочалися ще 2008 року на базі ЗОШ №1. Сьогодні в місті діють вже 3 інклюзивні класи, але планується піти ще далі. Про необхідність створення спеціальних інклюзивно-ресурсних центрів говорить Марина Скрипнікова.

Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Зоріна Зінченко та директор міського центру зайнятості Надія Котляр проінформували присутніх про результати забезпечення виробами медичного призначення та ліками, а  також про можливість проходження професійного навчання та забезпечення роботою осіб з інвалідністю. Про поліпшення пенсійного забезпечення людей з інвалідністю повідомила заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Новій Каховці Ольга Застеба.

Підсумки зустрічі підвів заступник міського голови Віктор Замковий. В ході обговорення було прийнято рішення про впровадження безбар’єрного середовища в місті. Говорить Віктор Замковий.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.