Україну атакують віруси грипу.

За останніми даними МОЗ, в Україні від грипу вже померли двоє дітей, а в шести областях епідпоріг перевищено на 5-12%. Які штами вирують в країні і чи врятують від них щеплення, з’ясовувало видання «Сегодня».

Найбільше хворіють жителі Вінницької, Волинської, Житомирської, Рівненської, Хмельницької та Запорізької областей.

За тиждень на грип та ГРВІ там заразилося близько 258 тис. чоловік, 70% з них – школярі. У зв’язку з цим багато навчальних закладів закрилися на карантин.

Зокрема, в школах Нової Каховки карантин продовжили до кінця тижня.

У столиці ж повністю призупинили навчання 205 шкіл, ще в 28-ми закрили окремі класи. У Чернівцях, Івано-Франківську, Рівному, Запоріжжі та Маріуполі закрили всі школи. Навчальний процес завмер і в окремих школах Луцька, Львова, Сум та інших міст.

«Сьогодні в країні переважають штами групи Б – “Брісбен” і “Пхукет”», – зазначає заввідділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних хвороб Алла Мироненко.

«Такий штам найчастіше не є небезпечним, але в тому випадку батьки занадто пізно звернулися за медичною допомогою, тоді хвороба вже дала ускладнення на серце», – пояснила Мироненко.

У свою чергу небезпечний підвид «свинячого грипу» «Мічиган» поки що обходить нас стороною. За даними Центру громадського здоров’я, у 70 українців з 161, який здав аналізи, виявили саме грип групи Б і тільки у чотирьох – групи А. За словами лікарів, зовсім скоро епідемія зійде нанівець. 

Лікарі в один голос твердять: щеплення завжди були найдієвішим способом запобігти хворобі, проте зараз їх робити вже немає сенсу.

«Вакцинацію потрібно робити перед початком циркуляції вірусу – в жовтні-листопаді. Після щеплення антитіла виробляються близько 10-14 днів. Оскільки грип сьогодні в розпалі, за цей час цілком можна заразитися і не отримати від вакцини ніякого ефекту», – пояснює Алла Мироненко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.