Сотні тисяч американців вийшли на акції за контроль зброї.

Народ Америки вийшов на акції протесту по всій країні, вимагаючи посилення контролю за обігом зброї в США.

В акціях протесту в США взяли участь тисячі школярів та студентів.

March For Our Lives («Марш за наші життя») виріс з руху, який вимагає внесення змін до законодавства після розстрілу у лютому 17 людей в школі у місті Паркленд, штат Флорида. Вбивство у Паркленді було найкривавішим з 2012 року, коли в початковій школі Сенді-Хук у місті Ньютаун вбивця застрелив 27 людей, зокрема 20 дітей шести-семи років.

У п’ятницю Білий дім оголосив, що заборонить так звані «приклади, які ковзають». Це пристрої, які дозволяють збільшити швидкість вистрілів напівавтоматичної зброї майже до рівня автомата. Проте чимало активістів закликають до більш масштабних реформ.

В рамках «Маршу за наші життя» 800 акцій відбулися не лише в США, але також у Лондоні, Женеві, Сіднеї, Токіо та Берліні. Основна акція пройшла у Вашингтоні. Чимало демонстрантів прийшли з плакатами «Захищайте дітей, а не зброю!», «Я буду наступним?».

Втім, далеко не всі американці поділяють таку точку зору. Право носіння зброї гарантовано другою поправкою до конституції США, а Національна стрілецька асоціація (NRA) як і раніше має величезний вплив. Згідно з даними нещодавнього опитування, близько 69% американців вважають, що закони про володіння зброєю мають бути посилені. У жовтні 2016 року так вважали тільки 61% опитаних.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.