Музей козацької слави відкрили в Новій Каховці.

Заклад працюватиме на базі Новокаховського гуманітарного інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

На урочистості завітали козацькі отамани з Нової Каховки, Нікополя та Миколаївської області; представники міської влади; студенти університету; мешканці міста.

Від імені ректора інституту до присутніх звернулася декан Марія Пшенична. Вона відзначила, що наступні покоління мають продовжувати традиції, носієм яких є українські козаки. Як повідомила декан, ректор закладу Георгій Севрюков доклав багато зусиль для того, щоб цей музей побачив світ. Експонати збиралися досить довго: з державних фондів та приватних колекцій.

2

3

4

Експозиція складається зі зразків ексклюзивної козацької зброї і традиційної символіки. Вона охоплює великий проміжок часу розвитку території Херсонщини: від найдавніших часів до сьогодення. В музеї достатньо велика колекція обрядових і ритуальних предметів козаків царської  та довоєнної доби (чаши, ікони, книжки), побутових приладів (посуд, прялки, годинники), зразки музичних інструментів та багато іншого.

6

5

Як зазначив керуючий справами виконкому Василь Акуленко провідна мета діяльності Музею козацтва – просвітницька. Головне завдання – залучення школярства та студенства міста до козацької історії, проведення відкритих уроків та екскурсій на базі музею. Новокаховський музей історії міста в особі його директора Віктора Васильєва запевняє, що ці дві структури тісно співпрацюватимуть у подальшому.

7

8

9

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.