Кримчанам вступати в українські виші допомагатимуть 35 освітніх центрів.

Для вступу кримчан в українські виші за спрощеною процедурою діятиме 35 освітніх центрів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

У МОН також запевнили, що вступникам з анексованого півострова будуть надані квоти на місця держзамовлення.

«Цього року освітні центри «Крим-Україна» діятимуть на базі 35 вишів у різних регіонах України – у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою – без складання ЗНО», – йдеться у повідомленні.

«У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, у 2017 – вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів (з 4 червня і до 28 вересня), строки подачі документів і зарахування на навчання»,  – зазначила начальник сектору переміщених вищих навчальних закладів МОН Світлана Кретович.

У міністерстві наголосили: щоб вступити за гарантованою квотою на бюджет, абітурієнти мають подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, що вивчались раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі державної підсумкової атестації (ДПА) й один за фаховим спрямуванням.

При цьому у відомстві зауважили, що через освітні центри «Крим-Україна» можна вступити до тих вишів, на базі яких вони діють.

На Херсонщині до проекту долучилися наступні виші: Херсонська філія Національного університету кораблебудування, Херсонський державний аграрний університет, Херсонська державна морська академія, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний університет.

Якщо абітурієнт бажає навчатись в будь-якому іншому виші України, то він може вступати та за загальною процедурою.

Джерело: сайт МОН

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.