Шотландія першою в світі запровадила мінімальні ціни на алкоголь.

Шотландія стала першою країною у світі, яка ввела мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої.

У такий спосіб уряд намагається захистити здоров’я громадян.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Усе каже про те, що мінімальні ціни скоротять смертність від пов’язаних з алкоголем захворювань та загалом зменшать шкідливий вплив алкоголю на суспільство», –  заявила прем’єр-міністр Нікола Стерджен, назвавши цей крок «досить сміливим».

Це рішення вже привітали представники сфери охорони здоров’я. За інформацією відповідних органів, зловживання алкоголем спричиняє в Шотландії 697 випадків госпіталізації та 22 смерті на тиждень. У регіоні продають алкоголю в розрахунку на одного дорослого на 20 відсотків більше, ніж в інших історичних провінціях Сполученого Королівства.

Віднині найменший цінник у Шотландії має становити не менше 50 пенсів (0,68 долара США, близько 18 гривень) за 10 мілілітрів чистого алкоголю. Тобто пляшка пива коштуватиме близько 70 пенсів, пляшка вина – п’ять фунтів (180 гривень).

Відповідні правила були ухвалені парламентом ще у 2012 році, проте набуття ними чинності відтермінувалося через судову тяганину із Асоціацією шотландського віскі – там заявляли, що це несправедливо вдарить по кишенях відповідальних любителів перехилити чарку з невеликим доходом. Наприкінці минулого року суд виніс рішення на користь уряду.

Джерело: «Deutsche Welle» / «Європейська правда»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.