Тренер новокаховської «Енергії» Олег Федорчук на проблему договірних матчів в українському футболі звертав увагу ще у 2006 році.

Тренер ново каховської «Енергії»  Олег Федорчук  ще у 2006 році, на посаді головного тренера сімферопольської «Таврії» зазначав, що «український футбол хворіє.

Це стосується і суддівства, і проблеми договірних матчів.

Причому якщо про неякісне суддівство, до якого “долучися” керівники та тренери майже всіх клубів, хоча б постійно говорять, то про “цирк” на футбольному полі всі чомусь мовчать.

А якщо хтось і згадує про договірні ігри, то одразу додає, що не має до них жодного стосунку. При цьому всі чудово усвідомлюють, що такі матчі шкідливі передусім для самих футболістів – вони їх розбещують, і гравці починають розмірковувати приблизно так: “А навіщо грати, коли про все можна домовитися…” А найприкріше, що про все це чудово знають і президент ФФУ Григорій Суркіс, і всі найвпливовіші люди в нашому футболі. Але ніхто нічого не робить. Можливо, такий стан речей їх влаштовує… Напевно, український футбол потребує революції» ( в інтерв’ю кореспонденту «Поступу»).

У січні 2017 року  FootballHub оприлюднив інтерв’ю з  Олегом Федорчуком, і ось про що йшла мова: «Головний тренер новокаховської «Енергії» з Другої ліги чемпіонату України розповів про проблему матчів із фіксованим результатом у вітчизняному футболі. Спеціаліст готовий назвати людей, які грають на тоталізаторі, та дати пораду організаторам «договірняків».

«Сумнівних матчів стало більше. Проте команди, які беруть участь у цьому, відомі. Мене викликала Генеральна прокуратура. Я зустрічався з Комітетом з питань етики та чесної гри, який очолює Франческо Баранка. З їхніх слів, я зрозумів, що немає політичної волі усунути це явище. Мені розповіли, що більше 100 футболістів грають на тоталізаторі. Плюс-мінус 10 гравців. Це три-чотири команди. Не так багато, тож це все можна вирішити за один день. Усі це знають», – розповів Олег Федорчук в інтерв’ю FootballHub.

Тренер готовий назвати причетних до матчів із фіксованими результатами, проте правоохоронні органи не користуються його інформацією.

«Прокурори повідали, що існує два види тоталізатора. Наші футболісти грають у підпільному, який краде гроші в основного тоталізатора. Хоча за контрактами, футболісти, тренери та всі працівники клубу не мають права робити ставки. Я дав згоду прокурорам назвати всі імена. Проте мені ніхто не телефонує. Правоохоронні органи знають більше, ніж я. Проте в них немає команди «зверху». Усіх усе влаштовує», – констатував наставник «Енергії».

Олег Федорчук, крім того, дав пораду організаторам «договірняків» і розказав, у який спосіб протидіє підозрілим матчам.

«Я борюсь проти матчів із фіксованим результатом таким чином: якщо бачу, що суперник грає нечесно, моя команда забиває 13 голів. Руйнуємо запланований сценарій по повній програмі. Потрібно знищити цю схему, яка приносить гроші нечесним гравцям і тренерам. Я особисто зневажаю таких людей. Я їм розповідаю про інший шлях, як можна поповнити кишені. Люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією заробляють більше. Йдіть на Кільцеву дорогу в Києві. Там справді краще платять», – порекомендував спеціаліст.

Примітно, що на думку президента ФФУ Андрія Павелка, «договірних матчів в Україні стало менше».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.