В Укргідропроекті прокоментували можливість перетворення Криму на острів.

Судноплавний Чорноморсько-Азовський канал, який, як пропонують розробники, проходитиме по Перекопському перешийку і відокремить Крим від материкової частини України, технічно можливий, але потребуватиме мільярдних витрат.

Так сказав заступник генерального директора ПАТ «Укргідропроект» Сергій Осадчий, коментуючи публікацію в ЗМІ про намір України зробити Кримський півострів островом.

Цими днями у ЗМІ з’явилася публікація про те, що Україна може зробити Кримський півострів островом, побудувавши судноплавний Чорноморсько-Азовський канал через Перекопський перешийок. Ця гідротехнічна споруда дасть змогу вирішити проблеми оборони України і відродити судноплавство між Чорним і Азовським морями, на якому знаходиться великий порт Маріуполь, зараз фактично блокований Росією.

«Користь від Чорноморсько-Азовського каналу завдовжки 120 км, завширшки 100 м і завглибшки 10-15 м, як говориться у публікації, була б величезною. Такий канал, якби побудовали, дав би змогу українським суднам здійснювати свою діяльність незалежно від щойно побудованого Росією Керченського моста. На жаль, наші баржі заввишки 60 м не можуть подолати арку цього моста заввишки 40 м, хоча свого часу Росія обіцяла, що висота буде 80 м», – зазначив Осадчий.

Водночас, за його словами, у світі є лише один масштабний канал: Суецький.  «Побудувати такий канал в Україні – все одно, що побудувати другий Суецький канал. Престижно, але навряд чи реально з урахуванням нинішніх обставин», – додав Осадчий.

Джерело: «ПІК» / «Укрінформ»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.