В Палаці культури стартував XVIII міжнародний фестиваль «Vivat, Musica!».

Нова Каховка – кузня молодих талантів. Це місце, де б’ються серця у такт класичної музики.

В черговий раз переконатися у цьому мешканці міста зможуть у Палаці культури, де стартував XVIII міжнародний конкурс академічного мистецтва юних «Vivat, Musica!».

29 травня відбулося святкове урочисте відкриття конкурсу.

Він заснований 2000-го року і вже увісімнадцяте відкриває нові імена музичного олімпу не лише Херсонщини, а й України. Випускники фестивалю зараз дивують своїм талантом всю Європу та материки за океаном.

«Vivat, Musica!» – фестиваль талановитих людей та цінителів мистецтва. Цього року участь у фестивалі візьмуть музиканти з Києва, Одеси, Львова, Кривого Рогу, Миколаєва, Хеєрсона, Великого Любліна, Нетішина. Звісно, буде можливість повболівати і за учасників нашого краю (Нова Каховка, Каховка, Олешки, Каланчак, Скадовськ, Горностаївка, Білозерка).

Урочистості традиційно розпочалися з привітальних слів. Першим до залу звернувся міський голова Володимир Коваленко. Він відзначив, що з кожним роком професійний рівень учасників зростає. На сцену він запросив засновницю, творчого президента конкурсу Любов Працюк. Саме в її серці 18 років тому зародилась ідея проводити це музичне свято.

Привітали учасників й інші почесні гості. Зокрема, начальник відділу культури і туризму Нової Каховки Наталія Зарудна наголосила на тому, що конкурс нещодавно повернувся до стін Палацу культури разом з головним музичним атрибутом – роялем, який був придбаний за фінансової підтримки міської влади та головного будівельника міста Анатолія Подофи.

Слова підтримки юним зірочкам лунали від секретаря новокаховської єпархії протоієрея Миколая, президента фестивалю Галини Ходос, голови журі – композитора Богдани Фільц. Член суддівської колегії – доктор філософії мистецтва Валентина Кузик презентувала 5-ий том Української музичної енциклопедії, в якій містяться статті про сам конкурс та творчі сторінки всіх членів журі. Представляючи книжку, пані Кузик відмітила, що «Vivat, Musica!» – єдиний український конкурс для академічної молоді, який пройшов такий довгий шлях та щорічно проходить на високому рівні.

Фестиваль триватиме 5 днів. Протягом усього тижня заслужені діячі мистецтв та справжні фахівці музичної справи прослуховуватимуть юних композиторів, піаністів, струнників, духовиків та інші молоді дарування. Найкращі продемонструють свої номери 2 червня на офіційному закритті конкурсу. Запрошуються всі бажаючі!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.