​Нова Каховка зустріла бійців 57 ОМПБр – воїнів новітньої України (ВІДЕО).

5 червня на центральній площі Нової Каховки відбулась урочиста зустріч представників командування та особового складу частин 57-ої окремої мотопіхотної бригади Південного оперативного командування сухопутних військ ЗСУ.

Протягом чотирьох років бійці бригади виявляли мужність та героїзм на Маріупольському, Донецькому та Луганському напрямках в зоні АТО (згодом – ООС).

Відтепер, після завершення завдань на сході країни, Нова Каховка стане пунктом постійної дислокації військового формування.

Розпочалась зустріч ходою військових на чолі зі своїм командиром – полковником Юрієм Головашенком від пам’ятника Т. Г. Шевченку до головної площі міста, де і розпочалися урочистості. Першими захисників Херсонщини зустрічали діти, які вишикувалися вздовж Дніпровського проспекту. До речі, у складі бригади відбувають службу 57 чарівних жінок.На таку значну для області подію завітали керівники нашого краю – голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв та голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер. Зокрема, губернатор наголосив на тому, що Нова Каховка – центральне місто області, серце херсонського краю – вдале місце для розташування військової бригади. Звертаючись до солдат, Андрій Гордєєв висловив надію, що наше місто стане для них другою домівкою. Також він запевнив військовослужбовців, що разом з військовим командуванням обласна адміністрація клопотатиме перед Президентом України щодо присвоєння бригаді імені Костя Гордієнка. Владислав Мангер повідомив, що рішення про підтримку 57 ОМПБр прийняли одноголосно, незважаючи на політичні розбіжності. На урочистому мітингу також були пристуні заступник голови ХОДА Вадим Чабан, військовий комісар області Ігор Буднік, військовий комісар Нової Каховки Дмитро Самойлов. Говорить Андрій Гордєєв.

Зі словами подяки за захист нашої Батьківщини до присутніх звернувся міський голова Володимир Коваленко. «Сьогодні до міста заходять серйозні люди. Люди, які показали приклад справжнього патріотизму та любові до своєї землі», – розпочав мер. «Ви прийшли до своїх, у сім’ю. Ми раді вас зустрічати в нашому місті і допоможемо вам призвичаїтися до спокійного цивільного життя», – вітав особовий склад мотопіхотної бригади міський голова. Говорить Володимир Коваленко

 

 

На знак вдячності за теплий прийом командир бригади Юрій Головашенко вручив керівництву міста особливий подарунок – вазу у формі гільзи, яку розписала дівчина з 17 батальйону. Її батько загинув під час виведення солдат з позицій. Полковник відзначив символічність такої подяки. «Батько захистив свою дитину ціною власного життя. Будьте впевнені, що особовий склад бригади у разі необхідності віддасть своє життя за вас, вашу домівку, нашу Україну!», – запевнив новокаховчан командир бригади. Говорить Юрій Головашенко

Важко далася промова бійцю бригади Олександру Бохіну, який вітав своїх побратимів з поверненням додому. На жаль, повернулися не всі…

В пам’ять про загиблих героїв та на знак благословення голова відділу військового духовенства Херсонської єпархії, протоієрей Ігор Семеніхін зачитав молитву та освятив бійців мотопіхотної бригади.

Під час мітингу мужніх воїнів нагородили відзнаками та подяками від Генерального командування Збройними силами, Міністерства оборони і Президента України. Заступник командувача військ оперативного командування «Південь», генерал-майор Броніслав Жуковський відзначив, що державними нагородами відзначені більше 100 бійців 57 ОМПБр, понад 600 чоловік – відзнаками міністра оборони України та начальника Генштабу. За старанність, сумлінне виконання службових обов’язків по захисту територіальної цілісності держави під час участі у антитерористичній операції бійців 57 ОМПБр нагородили медалями Президента «Захиснику Вітчизни», «За військову службу Україні», нагрудними міністерськими знаками «Знак пошани» та «За військову службу», медалями «Ветеран служби»,  «20, 15 і 10 років сумлінної служби», відзнаками Генерального штабу ООС та особистими подарунками від командування бригади.

Вітали військовослужбовців творчі колективи Палацу культури. За гарною українською традицією від громади міста воїнам мотопіхтоної бригади вручили коровай. Урочистості завершилися проходом пішої колони особового складу до пристані та парадом військової техніки, що стоїть на озброєнні частин бригади.

Довідково. 57 окрема мотопіхотна бригада (ОМПБр) Південного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України була сформована у листопаді-грудні 2014 року в місті Кіровоград (нині Кропивницький) у складі трьох окремих мотопіхотних батальйонів (омпб): 17 (колишній 17-й БТрО Кіровоградської області «Кіровоград-1»), 34 (колишній 34-й бТрО Кіровоградської області «Кіровоград-2», «Батьківщина») та 42 (колишній 42-й бТрО Кіровоградської області «Рух Опору»). Вже влітку 2014 року, майже відразу після проведення бойового злагодження, батальйони були направлені в зону проведення антитерористичної операції, або на посилення загрозливих напрямків кордону. Протягом 2014-2018 років частини бригади приймали участь в боях під Іловайськом, Дебальцевим, за Донецький аеропорт, під Горлівкою. Влітку 2017 року у Генеральному штабі Збройних Сил було прийнято рішення щодо передислокації частин бригади у Херсонську область. Місцем розташування штабу бригади була визначена Нова Каховка.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.