В Новій Каховці обговорили санітарний стан води.

8 червня у Центральній бібліотеці Нової Каховки відбулась прес-конференція на тему «Вода і санітарія новокаховського регіону – огляд ситуації, проблеми та їх вирішення».

Ініціатором стала міська громадська організація «МАМА-86».

В ході заходу голова організації Таїсія Козак представила презентацію щодо санітарного стану берегових смуг поверхневих вод та безконтрольного використання пестицидів у приватному секторі. Також власну методику перевірки якості води запропонували учні Дніпрянської школи.

Автори проведених досліджень відзначають, що стан берегової лінії починаючи з Робітничого селища і закінчуючи Корсунськими дачами відмічається забрудненістю сміттям, неочіщеними стічними водами та промисловими стоками. Наголошується і на безконтрольному використанні пестицидів, передусім, в особистих господарствах. Пестицидні речовини досить часто не мають відповідних сертифікатів або їх використання на території України заборонено.

Про заходи для підтримки екологічного балансу в новокаховській громаді розповіли представники Дніпрянської селищної та Райської сільської рад. Зокрема, заступник дніпрянського селищного голови Алла Щербина повідомила, що рада в курсі існуючих проблем та всіма можливими силами намагається покращити ситуацію: постійно інформують та залучають до співпраці населення, проводять екологічні акції зі збору сміття вздовж берегової лінії, суботники, дні чистоти.

Окремо обговорили проблему використання отрутохімікатів. Агроном з великим досвідом Іван Бураков наголосив на необхідності переходу на біологічні засоби догляду за грунтом та рослинами. Відмічається, що препарати біологічного походження значно дешевші, але не всі з них сертифіковані. Тому, ефективність можна перевірити лише на власному досвіді чи за «рекомендацією сусіда». З проблемами санітарії і безконтрольного використання небезпечних хімічних речовин пов’язали зростання кількості серцево-судинної та онкологічної захворюваності в Новій Каховці.

Під час презентації Таїсія Козак відзначила небхідність використання екологічно чистих варіантів каналізації для індивідуального господарства. Особливу увагу звернули на так званий сухий туалет. Для України традиційними є вигрібні ями. Однак для їхнього ефективного функціонування ретельно слід подбати про контейнирізацію та видалення відходів. Нині на ринку таких країн як Фінляндія, Швеція, Німеччина, Норвегія, Росія з’явилося багато комерційних моделей сухих туалетів. Їх можно використовувати як на вулиці, так і в приміщенні. Найбільш поширеними є хімічні та компактні туалети. Туалетні контейнери зазвичай дуже малі, тому їх потрібно часто спорожнювати. Утилізують відходи шляхом додавання в них хімічних реагентів, які розчиняють екскременти й папір. Використання сухих туалетів має низку переваг: відведення відходів без змиву скорочує об’єм стічних вод домогосподарства, очищуються стоки. Для вирішення проблеми очищення підземних вод було запропоновано використовувати фільтруючі колодязі або фільтруючі траншеї.

Проблему роботи асенізаційного транспорту обговорили з начальником відділу водозбуту КП «Міський водоканал» Ольгою Рашевською. Вона відмітила, що необхідна інфраструктура в місті працівниками підприємства забезпечена, питання тільки в належній роботі приватних підприємців, які не завжди дотримуються встановлених норм.

Від якості поверхневих і підземних вод залежить наше з вами здоров’я. Щоб не повернутись до минулих літ і не повторити лиха – спалахів інфекційних захворювань – потрібно усунути причини, які призводять до антисанітарії і недбайливого відношення до навколишнього середовища.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.