Поділитися життям: важливість донороства крові у Новій Каховці.

Кожні дві секунди людина потребує переливання крові. За підрахунками аналітичної групи Corestone Corp всього 1% населення може покрити базову потребу усієї країни в  крові.

Наразі в Україні нараховується 423 центри крові. Один з них є і в Новій Каховці.

Це відділення трансфузіології Центральної міської лікарні. Саме туди ми завітали напередодні Дня донора крові, який світова спільнота відзначає 14 червня. Свою роботу заклад розпочав одночасно з лікарнею у 1955 році.

«Донорство – те, чим можна допомогти людині не докладаючи особливих зусиль. Це не потребує коштів чи великих витрат часу», – розповідає завідуюча відділенням Олена Мальченко. У Новій Каховці біля 200 почесних донорів, а тих, хто здає кров кілька разів на рік – ще більше. Більшість новокаховчан донорами стають вперше. «В основному –  відмічає пані Олена – це молоді люди, які здають кров для потреб конкретної людини». Про процедуру здачі крові, що для цього необхідно та чи можливі ризики для здоров’я розповідає Олена Мальченко.

За останній десяток років був період (5-6 років) спаду активності донорів в Новій Каховці, однак з 2014 року люди стали більш активними. Цьому сприяло зростання громадської позиції людей, а також налагодження міцних зв’язків працівників відділення з волонтерами та організаціями, більшою проінформованістю населення. «Ми співпрацюємо з багатьма підприємствами та установами міста. Велика кількість бажаючих стати донором серед працівників «Каховської ГЕС», вагонного депо залізничної станції «Каховка», ПАТ ДМК «Таврія», ХМЕС та інших. Постійними активними донорами стають і самі медичні працівники», – відзначає завідувач відділеням траснфузіології.

Значна частина роботи по залученню потенційних донорів ведеться як різними громадськими і благодійними організаціями, так і особисто волонтерами. У день чергового забору, 13 червня, ми зустріли постійного активіста Андрія Музику. Сам він працює у галузі фармації, тому з перших вуст знає про важливість популяризації донорства. «Будь-які ліки – питання грошей. Якщо мова йде про такі ліки як кров – її не можливо придбати за кошти», – каже волонтер. На прикладі обласного дитячого онкогематологічного відділення Андрій пояснив як сказується постійна нестача крові на здоров’ї дітей. «Мова про переливання хворим діткам йде лише тоді, коли медичні показники основних компонентів крові знаходяться на критичному рівні. Тобто, вже на межі потрапляння до реанімаційного відділення… Крові завжди не вистачає», – пояснив Андрій. За допомогою групи у Фейсбуці «Я Донор» він постійно залучає громадськість до здачі своїх 450 мілілітрів. Підсумовуючі, він наголошує: «Справа не в моді, а в соціальній активності людини. Те, що людина ідейний донор визначає його як особистість, він робить корисні речі для суспільства».

З ним згоден постійний донор Олександр: «Модно чи не модно, вирішувати кожному. Більш значиме питання – чи врятуєшь ти комусь життя!». Він розповів, що намагається вести пропаганду донорства крові у себе на роботі, хоча його професійна діяльність далека від медицини. Він з жалем констатував, що поки ніхто не відгукнувся. Про свій власний досвід донорства Олександр розповідає далі у запису.

Стати донором чи залишитись осторонь, звісно, вирішувати вам. Відділення трансфузіології (район «Сокіл», вул. Свєтлова, 1)  при Центральній міській лікарні у Новій Каховці проводить забір крові щосереди з 8 години ранку.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.