Санаторій «Джерельце» відзначає 60-річчя.

12 червня у Палаці культури відсвяткували 60-річний ювілей новокаховському дитячому протитуберкульозному санаторію «Джерельце».

Ювілей санаторію – це ювілей кожного працівника.

Це свято тих, хто присвячує своє життя благородній справі – турботі і піклуванню про життя і здоров’я дітей.

Ювілей приурочили до Дня медичного працівника, який цьогоріч відбудеться 17 червня.

Сьогодні, у кожного речника знайшлися особливі слова подяки лікарям, медсестрам, педагогам закладу. За довгі роки у «Джерельці» підібрався колектив, яким неможливо не пишатися. Їхня праця сповнена милосердям та любов’ю. Першим взяв слово головний лікар санаторію Юрій Яницький, який очолює заклад з 2013 року. Він наголосив на важливості підтримки таких медичних установ та аргументував це статистичними даними, за якими у 2017 році захворюваність дітей на туберкульоз до 14 років складає 17 чоловік на 100 тис осіб. Це на 30% більше ніж 2016 року. Він висловив щиру дяку всім працівникам санаторію, які щодня стоять на варті захисту здоров’я дітей.

«Тільки люди з величезним серцем і душею працюють у санаторію. Ви замінили батьківське тепло і увагу дітям, які опинилися у скрутній життєвій ситуації. Ви їм дали надію на те, що світ не завжди такий жорстокий», – звернувся до працівників закладу міський голова Володимир Коваленко. Дійсно, більшість вихованців санаторію – діти з неблагополучних родин. Спеціально для них голова Нової Каховки підготовував цілий кошик солодких подарунків.

До привітань приєдналися й інші почесні гості: заступник голови Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Ірина Тецька, заступник головного лікаря Центральної міської лікарні Ольга Червоненко, голова профспілккового комітету медичних працівників Нової Каховки Оксана Сарафонова, яка вручила головному лікарю санаторію корисний подарунок – електричну сушарку.

З нагоди ювілею, Дня медика та за сумлінну працю лікарів і медсестер санаторію нагородили подяками і грамотами від обласної профспілки медичних працівників.

У знак багатотирічної відданості своїй професії, трудовий колектив «Джерельця» вітали його вихованці.  Пісенні дарунки також презентували головний лікар закладу, медичні сестри та творчі колективи міста. Разом з глядачами ведуча згадувала сторінки історії санаторію, головних лікарів і тих, хто вже не з нами.

Довідково. У 50-і роки XX у Херсонській області проводилася велика робота по ранньому виявленню та лікуванню туберкульозу у дітей. Саме у ці часи, 23 березня 1958 року, на березі Дніпра відкрився дитячий шкільний санаторій для активних форм туберкульозу. Першим головним лікарем була Олена Богомолова. На її плечі лягли основні труднощі у створенні санаторію: підбір кадрів, розміщення основних підрозділів закладу. На лікування поступали діти з надзвичайно тяжкими формами захворювання. З 1989 року санаторій носить назву «Джерельце», а з квітня 2011 року він став реабілітаційним закладом для дітей з затухаючими формами або загрозою захворювання на туберкульоз. На сьогодні «Джерельце» став унікальним закладом для оздоровлення тисяч дітлахів.

КЗ «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій «Джерельце» за постійну підтримку та шану людей у білих халатах дякує Херсонській обласній раді, під відомством якої знаходиться заклад, Обласному департаменту охорони здоров’я, новокаховській міський раді, всім спонсорам і меценатам.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.