Освітянам Нової Каховки пропонують створювати навчальні європейські осередки.

Співробітництво в освітній галузі традиційно є важливим для ЄС та України. Українські виші, студенти та науковці вже протягом багатьох років беруть участь в різних освітніх програмах Євросоюзу.

На сьогоднішній день актуальними є програми «Erasmus+» та «E-Twinning+». Вони направлені на обмін досвідом та співпрацю з європейськими школами і викладачами. Однак існують і доступніші, непроектні форми взаємодії з європейською спільнотою – євроклуби та єврошколи. Детальніше про ці освітні осередки розповіла менеджер проектів міжнародної організації «Інтерньюз» Ірина Широкова.

Євроклуб – форма організації молоді, що сприяє творчій реалізації дітей, залученню молоді до участі в європейських ініціативах. Євроклуби можуть реєструватись як громадські молодіжні організації, або існувати при навчальних закладах, громадських організаціях, підприємствах. Перші Євроклуби виникли в Португалії, звідки поширились в країнах Європи та в світі. В Україну Євроклуби прийшли з Росії у середині 1990-х років, після чого надзвичайно поширились у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, громадських організаціях, закладах позашкільної освіти. За статистичними даними на 2009 рік в Україні їх вже було 725. Звісно, зараз їх набагато більше.

Якщо євроклуби в основному розраховані на роботу з дітьми молодшого віку, то для студентів та випускників ВНЗ кращою можливістю отримати нові знання від експертів з ЄС є єврошколи. Навчання відбувається у форматі сесій, чергова з яких відбулася вчора у Херсоні при Херсонському державному університеті. Лектори – провідні українські та європейські спеціалісти, які займаються Європейським Союзом та інтеграційними процесами на континенті. Участь у діяльності єврошколи можуть взяти студенти останніх курсів та випускники українських ВНЗ, які закінчили університет не більше, ніж три роки тому, з усіх регіонів України.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.