У Wi-Fi розробляють найбільші за 15 років зміни.

Галузеве об’єднання Wi-Fi Alliance вводить новий протокол WPA3, який забезпечить додаткову безпеку при підключенні до Wi-Fi.

Попередня версія протоколу WPA2 використовується в Wi-Fi мережах з 2004 р. Відтепер WPA3 буде обов’язковим для всіх нових продуктів.

Новий стандарт забезпечить користувачам додаткову безпеку при підключенні до Wi-Fi, повідомляє internetua.

Зокрема, у WPA3 передбачений додатковий захист від злому, який здійснюється методом підбору паролів. Протокол створення ключів між пристроями, відомий як одночасна аутентифікація рівноправних елементів (Simultaneous Authentication of Equals, SAE), влаштований так, що у хакера буде тільки одна спроба вгадати пароль, перш ніж перехоплені офлайн-дані втратять сенс. Для постійного підбору буде потрібен фізичний доступ до роутера і відсутність на ньому спеціального захисту.

Друге вдосконалення полягає в тому, що якщо навіть якщо хакер підбере пароль, то зможе прочитати тільки ті дані, які в даний момент проходять через мережу, але не старіші.
В додаток до цього WPA3 пропонує користувачам опцію «Легке підключення» (Easy Connect), яка призначена для спрощення процесу підключення до роутера розумних домашніх гаджетів, в яких може не бути дисплея і кнопок. Якщо гаджет і роутер підтримують Easy Connect, користувачеві досить відсканувати за допомогою смартфона QR-код, щоб автоматично відправити на новий пристрій дані, необхідні для підключення.

Зазначені нововведення стосуються приватних користувачів, а для корпоративного Wi-Fi передбачений інший набір удосконалень, в який входить новий криптографічний стандарт з 192-бітовим ключем, аналогічний алгоритму з комплекту CNSA (Commercial National Security Algorithms — Комерційних алгоритмів для захисту національної безпеки).

Повний перехід на WPA3 займе роки, зазначає видання The Verge. Для цього багатьом користувачам буде потрібно придбати нові роутери і гаджети, які підтримують цей протокол, інші просто оновляться до нього. WPA3 повністю сумісний з WPA2, тому всі пристрої повинні продовжити працювати один з одним нормально.

Wi-Fi Alliance вважає, що процес переходу піде активніше в 2019 р.

Джерело: «Gazeta.ua» / «internet.ua»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.