Нова Каховка і Дніпряни: об’єднання поєднаних.

Минулого тижня у Дніпрянах відбулися громадські слухання щодо добровільного приєднання до Нової Каховки.

Свої аргументи стосовно об’єднання  представили селищний голова Дніпрян Анатолій Білий та міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

До обговорення були залучені всі бажаючі, які мешкають на території Дніпрянської селищної ради, куди адміністративно входять ще три села –  Корсунка, Піщане та Нові Лагері. На слуханнях також були присутні міський голова Таврійська Микола Різак та секретар Райської сільської ради Ірина Даніна.

Голова селищної ради Анатолій Білий нагадав дніпрянській громаді про ухвалення парламентом нового закону, який став потужним поштовхом для децентралізації та дозволив створювати спроможні об’єднані територіальні громади з центром у містах обласного значення, яким є Нова Каховка. І рішення про приєднання може бути прийняте без проведення виборів, виключно за згодою громади. Він повідомив, що відповідно до червневого сесійного рішення Херсонської обласної ради, у Перспективному плані об’єднання до новокаховської громади входять території Райського та Дніпрян.

Найбільше дніпрянців турбувало збереження власних повноважень та з якими викликами доведеться зіштовхнутися звичайним, простим людям. «Що відчують прості люди? – звернувся до мешканців Дніпрян селищний голова Анатолій Білий. – Як була селищна рада, так вона і залишиться, але у формі старостату. Питання, які сьогодні вирішуються органами селищної ради, залишаться у компетенції старостату… Окрім того, наразі ми розглядаємо варіанти розширення наших повноважень. Зокрема, реєстрація бізнесу, майнових прав тощо…», – запевнив Анатолій Андрійович.

За його поясненням, він ініціював процес добровільного об’єднання, в першу чергу через те, що до сільських (селищних) територій ОТГ здійснюються постійні фінансові вливання з державних та міжнародних фондів розвитку. У разі відсутності статусу тергромади проекти реалізувати досить складно, а зазвичай – практично неможливо. «Особисто у мене два проекти лежать на розгляді в обласній адміністрації: щодо ремонту дитячого садка у Корсунці та закладу «Віночок». Щоб відремонтувати корсунський садочок власними силами, нам знадобиться 5 млн грн. А це фактично наш річний бюджет. Отримати зовнішні вливання ми не можемо, оскільки в першу чергу фінансуються ОТГ…», – розповів Анатолій Білий.

Для створення спроможної громади вона повинна мати розвинену інфраструктуру, яку Дніпрянам може запропонувати лише Нова Каховка. Освіта, медицина, транспорт, адмінпослуги – лише вершина айсбергу.  «Є 4 умови, чому слід обєднатися. Перша – основна ланка майбутнього адміністративного устрою України саме ОТГ. Друга – найважливіша, за якою фінанси підпоряковуються новій адмінструктурі. Тобто, тільки новій тергромаді. Третє питання – це питання землі навколо населених пунктів, яка відійде у розпорядження новоутвореній громаді. І четверте – існування Перспективних планів об’єднання», – відзначив Володимир Коваленко.

Відповідаючи на запитання мешканців Дніпрянської селищної ради її голова Анатолій Білий запевнив присутніх, що вже були досягнуті домовленості з мером Нової Каховки, згідно яких жодного погіршення умов надання соціального пакету не відбудеться. Важливим стало і повідомлення керівників про намір заключення щорічної угоди, яка буде регулювати фінансові потоки між Дніпрянами і Новою Каховкою. «Це не для того, щоб вам сподабатися. Це мій внутрішній світ. Моя принципова позиція», – заявив Володимир Коваленко. Більш того, після створення ОТГ за ініціативи старости, на місцях можуть створюватися власні виконавчі органи, тільки б вистачило кваліфікованих спеціалістів.

Остаточне рішення про потенційний акт злуки мають прийняти селищні обранці на сесії 23 липня, а доти дніпрянці майже одноголосно вирішили: «Об’єднанню бути!»

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.