У Новій Каховці продовжують готувати агентів змін.

Підсумки навчання молодих лідерів підвели на відкритій прес-конференції в рамках проекту «Кордон Європи».

Куратор суспільно-активної молоді – менеджер проекту Олексій Чірков – презентував результати навчальної поїздки молодих лідерів Таврії по молодіжним центрам Центру та Заходу України.

Заступник міського голови Володимир Сироватко відзначив, що майбутнє новокаховської громади вже зараз залежить від наших дітей. Він впевнений, що пальма першості вже знаходиться в їхніх руках. З ним погодився керівник АРР ТОТГ Павло Ярмій, під наглядом якого реалізується «Кордон Європи». Він в черговий раз наголосив, що головне завдання подібних ініціатив – зупинити відтік молодих талантів та надати юнакам стимули для подальшої роботи на користь Таврійського регіону.

Також він окреслив непростий шлях розвитку проекту, до фінішу якого вдалося дістатися не всім. «На участь у проекті згодилися 80 дітей», – розповідає Павло Ярмій. «На тестові відбори прийшли 45 чоловік, з яких ми обрали двадцятку найбільш здібних. Протягом двох місяців учасники здобували інституціональну та психологічну підготовку: знання, навички, можливості. Я радію, так як більшість з них витримали, хоча їм було непросто. Багато хто з цих дітей одночасно і навчається, і працює… Наша молодь отримала «повний пакет»: починаючи від розуміння концепції лідерства та запевнення навіщо це потрібно їм самим, закінчуючи тімбілдінгом і фаундрейзінгом», – деталізував він.

У ході кількамісячних семінарів, тренінгів, практичних заходів в кінцевому варіанті молодь мала презентувати свої варіанти проектів, які би впроваджувалися на Херсонщині. Серед них: організація проведення змагань з колісних відив спорту, допомога безпритульним собакам, розвиток критичного мислення, допомога воїнам АТО та інші. Деякі з них частково вже вдалося реалізувати.

З кількома учасниками «Кордону Європи» поспілкувався наш кореспондент. Так, студентка Новокаховського приладобудівного технікуму Юлія, яка планує запровадити у Новій Каховці традицію перегляду фільмів під відкритим небом, поділилася своїми враженнями від відвідування великих українських молодіжних центрів та розповіла про власну ініціативу: «Хочеться робити все більше проектів, направлених на розвиток нашого міста. Воно має стати ще цікавішим, ще яскравішим… У Луцьку вже 5 років тривають кіносеанси. В планах – запустити перший показ у Новій Каховці. Якщо людям припаде до душі – будемо організовувати й в подальшому. З тематикою ми ще не визначилися. Спочатку думали, що фільм буде соціальним. Потім вирішили зробити показ різножанровим. Невдовзі ми відкриємо опитування в соцмережах, і згідно результатів вже вирішимо конкретно».

Цікавим і доволі нестандартним можна назвати проект ще одного молодика – вихованця Агротехнічного коледжу Антона, в планах якого підвищити самосвідомість наших мешканців, сприяти формуванню наукового світогляду та розвитку критичного мислення. «Поки я займаюсь першим відеороликом. Тематика – дуже різна. Нічого конкретного зачіпати не буду. Я усвідомлюю, що одразу люди не перестануть вірити у екстрасенсів чи ретельно вивчати склад гомеопатичного засобу. Я намагатимусь надати їм базову інформацію та знання. Без втручання. І у наслідку вони зможуть зробити власні висновки», – відзначив проектант.

Проект «Кордон Європи» триватиме ще кілька місяців, протягом яких молодіжні лідери матимуть змогу втілити в життя свої напрацювання.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.