ПРИЗОВНИКИ НЕ БЕРУТЬ УЧАСТІ В ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ!

Військовий комісар Нової Каховки Дмитро Самойлов розвінчав міфи про виконання чоловіками свого прямого конституційного обов’язку – проходження військової служби.

Під впливом неправдивої інформації, яка розповсюджується у мережі інтернет, велика кількість новокаховчан, чиїм синам прийшов час служити в армії, вважають: їх синів можуть відправити до зони бойових дій на Сході країни. «Це не так! – пояснює військовий комісар – Призовники ні в якому разі не потраплять на територію проведення ООС (Операції Обєднаних Сил). Навіть за їх бажанням! Це можливо лише після вступу на контрактну основу проходження військової служби».

За словами воєнкома, багато хто намагається уникнути зустрічі з членами призовної комісії саме через побоювання опинитися на передовій. На практиці 90% юнаків, які підлягають призову, за різних причин не будуть проходити військову службу. Відповідно до чинного законодавства передбачений цілий ряд прав на надання відстрочки. Будучи головою призовної комісії, заступник міського голови Віктор Замковий мав змогу на власному досвіді оцінити реальний стан справ ходу призовної кампанії. «У Новій Каховці багато хто здобуває освіту у технікумах, училищах на денній формі навчання. Це також є підставою для відстрочки», – нагадав профільний заступник міського голови. З повним переліком таких прав можна ознайомитись в ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу».

Дмитро Самойлов нагадує: юнакам, які ухиляються від служби,  загрожує обмеження волі на строк до трьох років. Хоча, по його закінченні, судимість з особи знімається, слід двічі обміркувати, чи варто так плямувати свою чоловічу репутацію. За інформацією міського комісаріату, під час весняного призову 2018 року за ухилення від проходження строкової служби до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 42 кримінальних провадження. Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 грн. За повторне порушення – від 170 до 255 грн.

За приписним свідоцтвом  до дільниць викликатимуть у жовтні. Здавалося б, ще купа часу, в самому розпалі сезон відпочинку. Однак профільним заступником міського голови Віктором Замковим та фахівцями військкомату вже проводяться підготовчі дії до осіннього призову: ведуться організаційні роботи, складаються орієнтовні плани, уточнюються списки призовників. Військовий комісар Нової Каховки Дмитро Самойлов висловив подяку міським радам Нової Каховки, Таврійська, Дніпрянській селищній та Райській сільській радам, органам прокуратури та поліції за активну підтримку під час проведення призову та сподівання на подальше порозуміння.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.