ГРИГОРІЙ КАНЕВСЬКИЙ: «НІХТО ЖЕКИ ЗАКРИВАТИ НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ».

Рішенням виконкому Новокаховської міської ради 24 липня встановлено нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для КП «НК ЖЕУ» і «Основа». З цього питання на засіданні виконкому доповіли директор КП «НК ЖЕУ» Григорій Каневський і директор КП «Основа» Олександр Чечін.

Як пояснив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, ці два підприємства надали свої пропозиції. В багатьох будинках міста мешканці скористалися правом і змінили форму управління будинком та створили ОСББ. Ті будинки, які на сьогодні не прийняли ніяких рішень щодо утримання будинку, отримують послуги від КП «НК ЖЕУ» і «Основа».   Підприємства зробили розрахунки собівартості, яка на сьогодні дозволить їм беззбитково обслуговувати житлові будинки до тих пір, поки мешканці не оберуть іншу форму управління.

Як повідомив Г.Каневський, КП «НК ЖЕУ» продовжує виконувати свою роботу по обслуговуванню житлового фонду. Стадія реформування підприємства триває згідно вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Розмір діючого тарифу у 2016 році становив 1 грн. 54 коп, 2017 – 2 грн 61 коп, і на цьому рівні зупинився у 2018 році. На сьогодні такий тариф призводить до збитковості підприємства. А  собівартість робіт у 2018 році – 3 грн 38 коп  на 1м2. Дебіторська заборгованість на 1.06.2018 року становить 3млн 770 тис грн.. Загальна площа житла, яке нині залишилось на обслуговуванні КП «НК ЖЕУ» – 241 тис м2. На 1 квартал 2018 року  КП обслуговувало  183 будинки. З них 2-4 поверхових – 134 будинки, 5-поверхових – 39, 9-поверхових – 10. Протягом першого півріччя кілька з них вже  створили ОСББ.

Керуючись вимогами законодавства, КП «НК ЖЕУ» виконало розрахунки тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до порядку формування тарифів, затвердженого Кабміном від 01.06.2011 року № 869, і заявило про  намір підвищити тариф з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  та надало свої розрахунки.

За словами Г.Каневського, здійснено розрахунки тарифів на кожний будинок. Середній тариф становитиме 4 грн 44 коп. за 1 м2.

У залежності від кількості поверхів в будинку, наявності ліфту,  тариф буде різнитися – у 2-4 поверхових будинках середній становитиме 5 грн 51 коп, 5-ти поверхових – 4 грн 41 коп, у 9-ти поверхових – 4 грн 18 коп. Розрахунки зроблені з урахуванням особливостей кожного будинку, прибудинкової території, кількості поверхів, наявності ліфтів, забезпечення електроенергією і так далі.

Григорій Каневський звернув увагу – тариф розраховано на надання послуг, передбачених для КП, і на проведення поточних ремонтів. Капітальні ремонти не передбачені. І навів приклад: «Приміром, тариф в будинку Першотравнева, 13 – зріс до 5 грн 34 коп. за м2 – нарахування взагалі по будинку становитиме 1 тис 977 грн. Уявіть, як можна обслуговувати будинок за таку суму? Тариф передбачає витрати на заробітну плату, полив, освітлення сходових клітин, прибирання прибудинкової території. Отже, тариф включає всі ці послуги і поточний ремонт, без урахування капітальних ремонтів. Нерідко мешканці вимагають від КП виконання робіт, які не входять у тариф».

Григорій Каневський повідомив, що питання підвищення тарифу обговорювалося з мешканцями будинків – особливо старої частини міста. Він запевнив – мешканці розуміють необхідність перегляду тарифу.

За словами Леоніда Чурсинова, якщо тариф не влаштовує, ніхто не забороняє жодному з будинків обрати іншу форму управління – створити ОСББ, найняти управлінця, колективно взяти на управління свій будинок.

Що стосується малозабезпечених громадян – вони в жодному разі від підвищення тарифу не постраждають. Адже мають право на субсидію. «Навіть якщо тариф зріс би до рівня 7 грн 20 копійок – все одно вони б мали право на субсидію», повідомив Г.Каневський. – До речі, у новостворених ОСББ перше, що зробили – одразу підняли тариф», нагадав він.

Члени виконкому поцікавилися: чи звертаються ОСББ до КП «НК ЖЕУ» за послугами?

Г.Каневський розповів: «90% ОСББ вже уклали договори з КП на аварійне обслуговування будинків. Нині в місті діє дві служби, які цілодобово можуть надати допомогу – в аварійних випадках вимкнути електроенергію, водопостачання, прочистити каналізацію і погасити пожежу – це пожежна команда МНС і КП «НК ЖЕУ». Витрати на утримання аварійної служби сягають понад 100 тис грн.. Я скоротив ці витрати до мінімуму. Але, як відомо,  електрик один виїжджати на виклик не може. Мої працівники поєднують кілька професій – електрика –сантехніка -водія,  ще працює диспетчер, і звісно – начальник аварійної служби. Робота у чотири зміни. Витрати КП на аварійну службу нині становлять  до 88 тис грн. на місяць.  Ми виконуємо аварійні роботи, і з нами ведуть розрахунок по ДБНам. Але це абсурд! В Україні такі служби переходять на абонентську оплату. Приміром, заробітна плата пожежників не залежить від того, скільки вони будинків врятували від вогню. Та ж ситуація і з аварійною службою  КП «НК ЖЕУ». Ми не можемо залежати від кількості викликів. Адже за місяць аварійна служба таким чином заробляє від 12 до 15 тис грн.. на місяць. А утримання її обходиться у 88 тис грн.. Різниця суттєва! А в тарифі на обслуговування до 70% становить заробітна плата працівників.

По –друге, ОСББ не мають своєї техніки, не платять за базу. Структура підприємства – там інші закони і вимоги. Щоб мати повноцінне підприємство, його потрібно утримувати».  Враховуючи це, новий тариф на послуги КП «НК ЖЕУ» швидше за все буде реальним до кінця поточного року, попередив Г.Каневський.  А потім його знову доведеться переглядати. Завершуючи доповідь, він звернув увагу: «Ніхто ЖЕКи закривати не збирається. Вони повинні перейти на іншу форму обслуговування».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.