АВАРІЯ НА КОЛЕКТОРІ.

Тривають роботи з усунення аварії в системі каналізації по вул. Дружби.

Про те, що сталося, і які роботи проводяться по ліквідації аварії, редакції повідомили в комунальному підприємстві «Міський водоканал».

23 липня 2018 року в диспетчерську службу водоканалу надійшла заявка про забій каналізаційних колодязів глибиною 8 метрів по вул. Дружби в районі вул. Маяковського. Працівники водоканалу протягом двох днів безрезультатно проводили роботи з прочищення каналізаційної мережі за допомогою каналопромивочної машини високого тиску КамАЗ КО 504. У зв’язку із загрозою затоплення каналізаційними стоками вулиць приватного сектора на допомогу була запрошена бригада фахівців з міста Миколаєва з прочищення каналізаційної мережі. Миколаївці працювали за допомогою більш потужної гідромоніторної установки високого тиску, проте спільні зусилля не увінчалися успіхом.

27 липня 2018 керівництво водоканалу вирішило почати роботи по розкриттю асфальтобетонного покриття проїжджої частини. В результаті проведення земляних робот виявлено обвал склепіння самотечного каналізаційного колектора d-500 мм по вул. Дружби (в районі житлових будинків вул. Дружби, 55 в напрямку ул.Рибацкая).

Обвал колектора стався через газову корозію труби, це призвело до неможливості транспортування стічних вод від житлових будинків центральної частини міста (близько 8000 абонентів).

Щоб виключити відключення міста від водопроводу, а також підтоплення прилеглих до аварії кварталів, необхідно знизити рівень підпору води в колодязях. Для цього встановлено 2 фекальних насоса, якими цілодобово перекачуються стоки від місця провалу в робочий колодязь.

В даний час проводяться аварійно-відновлювальні роботи вийшов з ладу каналізаційного колектора, які ускладнені стисненими умовами, а саме: вузька вулиця, приватні забудови, наявність комунікацій міської інфраструктури (силові кабелі, кабелі зв’язку, газопровід, зливова каналізація). А найбільша складність – це глибина закладення колектора – 8 метрів. Для проведення таких робіт потрібна спеціалізована техніка, якої немає не тільки в КП «Міський Водоканал», а й в Херсонській обл.

Ще одна проблема-це відсутність трудових ресурсів. Ділянка каналізації недоукомплектований людьми: на сьогоднішній день це 50% від штатного розкладу. А роботи з обслуговування інших ділянок міста Н.Каховка та міста Таврійська не скасує.

Як нагадав під час чергової сесії міської ради міський голова Володимир Коваленко, каналізаційна система в старій частині міста була змонтована 60 років тому. За цей час деякі жителі встигли звести споруди навіть над системою каналізації. Це ускладнює ліквідацію аварії, оскільки колектор знаходиться під будівлями і на великій глибині. Зараз новокаховчанам допомагають фахівці з Миколаєва та Кропивницького. Надалі доведеться міняти систему каналізації в цій частині міста. Це потребує чималих коштів, сказав Володимир Коваленко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.