З ЛЮБОВ’Ю ДО КОЖНОЇ ДИТИНИ!

Понад 50 років назад Емма Борисівна Артамонова очолила дитячу поліклініку. Нині їй здається, що це було вчора. Вона зізнається: навіть не відчула, як минуло стільки років. Просто щодня приходила на улюблену роботу, не рахуючи часу. І працювала – так, як звикла з самого початку – з любов’ю до кожної дитини.

Ось як Емма Борисівна пригадує початок розвитку медичної галузі Нової Каховки у своїх рукописних спогадах: «Строились дома, пошли свадьбы, и городу, как молодому и растущему, необходима была служба по охране материнства и детства. Первая больница города была в маленьком двухподъездном доме в 2 этажа и состояла из трех отделений – терапия, хирургия, роддом. Находился этот дом на ул. Карла Маркса, 2. Он и сейчас там стоит – дом, с которого началась улица в городе и медицинская служба».

Емма Борисівна приїхала до Нової Каховки у 1963 році. У 1967 році вона очолила педіатричну службу міста, коли під наглядом педіатрів було 8 тис 884 дитини. У 1970 році – вже 12 тис 320 дітей. У 1981 році дитяче відділення і дитяча поліклініка перейшли до нової будівлі – комплексу №2 по вул. Світлова, 1. Найвищий рівень народжуваності в місті прийшовся на 1988-1990 роки. Тоді в Новій Каховці мешкало 19 тис 400 дітей. В місті на той час працювало 8 дитячих спеціалістів – офтальмолог, ЛОР-лікар, невропатолог, травматолог, хірург, ендокринолог, гастроентеролог, фтізіатр. В області не було жодного населеного пункту, де було б так багато дитячих спеціалістів.

Неля Володимирівна Остапенко прийшла в дитячу поліклініку на посаду заступника головного лікаря з дитинства  у 2003 році, і вже 15 років працює поряд з Еммою Борисівною, а загалом – разом працюють вже 36 років.

«З віком Емма Борисівна не змінюється: вона така ж вимоглива, їй до всього є діло, – розповіла Неля Володимирівна. – Емма Борисівна віддала дитячій медицині 55 років свого життя. Вона настільки була захоплена роботою, що нині каже: навіть не помітила, як сплинуло стільки років. А все тому, що постійно вдосконалювала систему охорони здоров’я, в якій працювала, педіатричну службу, якою жила. Приміром, сумісне перебування дитини з мамою після народження  було започатковане в Новій Каховці одним з перших в області – у 1982 році. Вже тоді зрозуміли – дитина від перших хвилин життя повинна бути біля матері.

Емма Борисівна працювала з п’ятьма головними лікарями – Менжинський, Дубина, Спільний, Спесивцев, Гайдаманчук. Вони змінювали один одного – а вона залишалася на своєму місці. Хоча завжди казала: «Треба знати, коли потрібно піти». Серед колег ми завжди називали її мамою, – розповідає Неля Володимирівна. – Вона однаково веде себе зі всіма, не обирає улюбленців, від усіх однаково вимагає одного – професійної і відповідальної роботи. Вона цінує справедливість, професіоналізм і любов до дітей».

Емма Борисівна починала працювати лікарем у школі, тож знає всі тонкощі шкільних проблем з власного досвіду. Потім стала лікарем-педіатром. І одразу зрозуміла: пріоритет в медичній галузі потрібно віддати дитинству. Адже зі здоров’я малюка все починається. Увага до маленького пацієнта гарантує вищий рівень здоров’я дорослих.

Колег  вражала унікальна риса завідуючої: Емма Борисівна завжди безпомилково могла поставити діагноз. І одразу розуміла, в якій сфері лікар може себе найкраще розкрити.

Без перебільшення, педіатрична служба Нової Каховки, як дитина, крок за кроком розвивалася завдяки піклуванню і наполегливості Емми Борисівни. Саме вона переконала, що всі відділення, які так чи інше займаються медичним обслуговуванням дітей, повинні бути одним цілісним комплексом. Врешті так і відбулося.

У цьому році Емма Борисівна вирішила для себе: досить роботи. І прийняла рішення піти на пенсію. Ця новина приголомшила колег. Вони сприйняли її з хвилюванням. Але розуміли: якщо Емма Борисівна прийняла рішення – відмовити її вже неможливо.  Тож  7 серпня колеги урочисто провели свого улюбленого керівника на заслужений відпочинок. Побажали довгих активних років життя, здоров’я, родинного затишку. Адже вихід на пенсію – це не фініш, а новий період життя, який має свої переваги і свої позитивні моменти. Тож нехай для «залізної леді медицини», лікаря від Бога, талановитого, принципового керівника Емми Борисівни Артамонової  цей новий період стане не менш цікавим і плідним. Адже сильній жінці, лікарю з характером ніколи сумувати – вона завжди знайде справу до душі і зможе захопити нею тих, хто поряд.  

                                                 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.