В ЯКОМУ МІСТІ ПРАЦЮЄ ФАБРИКА – В ТОЙ БЮДЖЕТ І МАЮТЬ ЙТИ ПОДАТКИ.

У  Новій Каховці 12 березня 2018 року запрацювала філія  швейної фабрики «ВІД» (колишня фабрика «Більшовичка»). Новокаховську філію  очолює Олена Олександрівна Пенза.

Подібні філії  вже працюють  у Генічеську, Снігурівці, Голій Пристані, Олешках.

«Ми виконуємо держзамовлення, роботою забезпечені, – розповіла Олена Олександрівна. – Підприємство виграло тендер, і  розпочали роботу з пошиття літнього одягу  для поліцейських. Зараз отримали замовлення на  зимові куртки для правоохоронців, шили фірмовий одяг для персоналу мережі супермаркетів «Епіцентр», «Велика кишеня».  Пошитий одяг везуть на Херсон – по 700, а то й тисячу штук на тиждень.  Далі продукцію направляють на Київ, і вже там забезпечують нею всі області України».

Нині в новокаховській філії працює 17 майстринь. Серед них  – один чоловік, механік, який налагоджує сучасні швейні машини. Ними філія забезпечена повністю.  Працівники мають все необхідне для роботи. Один цех вже повністю облаштований і укомплектований швачками.  Зараз готують до повноцінної роботи сусідній цех. Працівники мають комфортне приміщення для відпочинку і прийому їжі. Керівництво фабрики планує розширити виробництво, запрацює ще кілька цехів, і буде забезпечено повний цикл виготовлення одягу – від розробки моделі до останнього ґудзика.

Олена Пенза не приховує: на початку роботи гостро відчули дефіцит кадрів. Оголосили набір. Прийняли працівників. Але не всі, навіть маючи досвід роботи, витримують навантаження. Дехто, не маючи відповідного досвіду, вже наполягає на високій заробітній платі. Але спочатку потрібно продемонструвати професійну майстерність, якісно виконати замовлення. Терпіння вистачає не всім. Та найкращі працівники залишаються. Допомогу надав і Центр зайнятості, де створили навчальний центр і підготували швачок для філії.

Таким підприємствам нині радіють і працівники, які знайшли стабільну роботу. Радіє і керівництво міста – адже серед працевлаштованих переважна більшість – новокаховчани.

Засмучує важлива деталь: податки новостворена філія сплачує не до бюджету Нової Каховки, а за місцем реєстрації. Це питання щоразу обговорюється на засіданні правління Асоціації міст України, розповів міський голова Володимир Коваленко, відвідавши новостворену філію. Міські голови наполягають: створені на території міст підприємства мають сплачувати податок до бюджетів міст, в яких вони працюють, а не в яких зареєстровані. Є надія, що керівників міст врешті почують. Тоді новоствореним підприємствам радітимуть ще більше. Адже вони дозволять не лише забезпечити місцевих мешканців достойною роботою, але й поповнять бюджет міста.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.