АЧС ВПРИТУЛ ПІДІЙШЛА ДО НОВОЇ КАХОВКИ.

На сьогодні існує реальна загроза занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) на територію нашого міста з сусідніх районів та областей. Така ситуація вимагає негайного виконання заходів з організації та посилення контролю за переміщенням свиней та продукції з них. Ці питання розглянули на засіданні протиепізоотичної комісії, 20 серпня, яка пройшла під головуванням заступника міського голови Віктора Замкового.

Начальник міського управління Держпродспоживслужби Світлана Собко нагадала, що нагальна потреба у розробці заходів викликана останніми повідомленнями з Олешок. 12 серпня було підтверджено спалахи в м. Олешки та с. Солонці Праві Олешківського району. 13 серпня Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Херсонській облдержадміністрації ввела 40-добовий карантин в обох населених пунктах. Раніше карантин через АЧС вже було введено в м. Херсон, в Білозерському та Скадовському районах.

Це вже шостий спалах африканської чуми свиней на Херсонщині. Від Нової Каховки до зони карантину відстань зараз складає 52 км, безпосередньо до осередку АЧС – 72 км. Місяць тому цей показник складав 103 км, коли спалах хвороби був зафіксований у Білозерському районі.

В результаті засідання міської протиепізоотичної комісії, з метою недопущення хвороби до Нової Каховки, вирішили забезпечити облік та встановити контроль за клінічним станом всіх свиней на території міської ради. Доручено негайно відновити дію карантинних ветеринарно-поліцейських постів та обстежити місця можливого видалення трупів свиней не рідше одного разу на тиждень. З іншого боку, велика увага буде приділена роботі продовольчих ринків та контролю за переміщенням тварин (і продукції з них) без ветеринарних документів.

Комісія пообіцяла вжити невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами і продуктами тваринного походження, де не організовано роботу лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи. Ці заходи також будуть доведені до відома мисливських господарств стосовно диких кабанів.

Африканську чуму свиней на території України фіксують з 2012 року. За інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, з того часу й до серпня нинішнього року було підтверджено лабораторними дослідженнями 408 випадків АЧС. З них – 297 – домашні свині, 96 – дикі свині та 15 інфіковані об’єкти, в тому числі у 2018 році – 97 випадків. На території всієї Херсонської області заборонено обіг неперероблених харчових продуктів зі свинини без відповідних ветеринарних документів.

За матеріалами обласної Держпродспоживслужби, ГУ ДСНС у Херсонській області та засідання міської протиепізоотичної комісії.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.