НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: БАЛАНС ДЕРЖАВНИХ І МІСЦЕВИХ ІНТЕРЕСІВ.

Велику увагу на конференції приділили децентралізаційним процесам, в тому числі в галузі освіти. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав всю Україну повернутися тільки у цей бік.

Цьогоріч уряд виділив майже 1 млрд грн для створення нового освітнього середовища в межах НУШ. 40% цих коштів спрямовується на закупівлю дидактичних матеріалів, ще 40% – на сучасні меблі, а 20% – на комп’ютерне обладнання. На місця ці кошти держава передала у формі субвенції на засадах співфінансування.

Для міст обласного значення, яким є Нова Каховка, частка місцевого бюджету складає 30%. Однак, не дивлячись на те, що органи місцевого самоврядування стають все більш автономними, виникає низка проблем. Зокрема, зараз існує велика проблема освоєння державних коштів для нової української школи. Освітяни кажуть, що закупити все вчасно заважає довгий шлях коштів від Міністерства фінансів до безпосередньо закладів освіти.

«На сьогодні 64% областей не змогли закупити матеріали, необхідні для НУШ, через тендери. Наші колеги з області навіть не мають змоги придбати меблі через блокування кроків відділів освіти. В результаті торги постійно переносять. Формально – гроші на рахунках є, але їх просто не можуть освоїти. Моя колега з Олешок взагалі працювала півроку, не маючи заробітної плати», – розповіла Ірина Дубас.

І такі випадки, на жаль, непоодинокі. У багатьох виникають надзвичайні труднощі навіть при придбанні обладнання в навчальні заклади чи інклюзивно-ресурсні центри. Керівникам доводиться проходити «сім кіл бюрократичної машини». Ірина Петрівна подякувала членам виконавчого комітету за те, що свого часу вони підтримали ініціативу директорів шкіл, завдяки яким школи нашого міста зараз майже повністю автономні фінансово і змогли освоїти кошти без особливих проблем.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.