Освіта по-новому: виклики та можливості.

21 серпня у Києві відбулася Всеукраїнська конференція «Нова українська школа – старт реформи, участь громад». Освітній захід став надзвичайно масштабним, адже на ньому йшла мова про майбутнє України – наших дітей. Забезпечення їх якісно новою освітою – запорука життєвого успіху та ефективного державотворення.

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

У роботі форуму взяли участь перші особи держави: Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем’єр-міністри В’ячеслав Кириленко та Геннадій Зубко, міністр освіти та науки Лілія Гриневич, представники ЄС та Ради Європи в Україні, народні депутати України. На конференцію з’їхались освітяни та науковці з усіх куточків країни. З Херсонщини столицю відвідала делегація з 15 чоловік. Серед них була і директор академічного ліцею (ЗОШ) №3, член виконавчого комітету новокаховської міськради Ірина Дубас. Протягом 2017-2018 року в 100 школах пілотувався новий освітній стандарт для початкових класів. Участь у ньому брала і  новокаховська школа, яка вже має досвід перетворень.

«На форумі піднімалось багато актуальних питань. Звісно, головною тезою зустрічі став перехід до стандартів нової української школи, які почнуть діяти вже цього навчального року – розповідає освітянка. – На моє переконання, при організації навчального процесу необхідно зберігати виваженість та розум. Дитина має чітко розуміти: спочатку вона навчається у початковій школі, потім у середній, опісля – стає старшокласником. В учнів має бути усвідомлення, що на кожному щаблі навчання існують свої вимоги. Школа має залишатися школою».

З 1 вересня реформа НУШ запрацює в усіх школах. Головна ідея Нової української школи – компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто будуть набувати знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Навчання в НУШ буде побудоване на дослідженнях в ігрових формах: дитина самостійно шукатиме відповіді на запитання, осмислюватиме вивчене, а вчитель допомагатиме їй у цьому. І для цього вони будуть вчитися 12 років.

Значну частину навчального часу в НУШ буде присвячено роботі в групі. Діти разом будуть робитимуть проекти та шукати рішення завдань. Аби вони розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу, у початковій школі пропонується об’єднати предмети. Це означає, що, наприклад, рослини вивчатимуть не тільки з точки зору ботаніки, а й додаватимуть до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури.

Зміни торкнуться й оцінювання. Оцінка – це не покарання. В першому і другому класах не буде балів, а протягом усього навчання пропонується використовувати вербальне оцінювання та дати розуміння дітям, що не слід боятися зробити помилку. Оцінюватиметься сам процес навчання, а не його результат.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.