«ЗАВДЯКИ ВАМ НОВОКАХОВСЬКУ ШКОЛУ ФУТБОЛУ ЗНАЮТЬ В УКРАЇНІ».

На початку апаратної наради 4 вересня міський голова Володимир Коваленко нагадав:  в місті є добра традиція – дякувати за добрі справи. Цього разу до зали запросили  футбольну команду НВК №2. Міський голова і присутні на нараді керівники оплесками привітали юних футболістів. А Володимир Коваленко нагадав:

– Аматорська професійна Ліга започаткувала в Україні турнір «Шкіряний м’яч». Турнір існує вже багато років. Новокаховська команда, яку тренує Анатолій Бакулін, брала участь у турнірі, в якому стартувало 100 тисяч учасників. До фіналу дійшли  8 команд, в числі яких і новокаховська команда НВК №2. Фінал змагань пройшов у Новій Каховці з 27 по 29 серпня. В фіналі новокаховська команда нажаль програла і посіла друге місце. Але завдяки цим хлопчакам, їх тренеру і меценату, новокаховську футбольну школу знає вся Україна. Тому є за що їм подякувати. А як знак подяки за успіх, поваги до їх майстерності – в подарунок футбольні м’ячі, великий торт, і відпочинок у містечку атракціонів – від КП «Парк культури і відпочинку».  А квіти – білі троянди, міський голова передав для дружини тренера команди, Анатолія Бакуліна, яка супроводжує команду в усіх її спортивних змаганнях і є справжнім янголом-охоронцем для юних футболістів та їх наставників.

З  ІСТОРІЇ  «ШКІРЯНОГО М’ЯЧА»

 У далекому 1965 році в СРСР газетою “Комсомольська правда” був заснований Всесоюзний дитячий турнір з футболу на призи клубу “Шкіряний м’яч”. За роки існування мільйони юних футболістів прийняли участь у змаганнях, його школу пройшли багато наших відомих гравців.

З розпадом СРСР для клубу настали нелегкі часи. З 1990 по 1997 роки турнір не проводився.

Відродження змагань на Всеукраїнському рівні в 1998 році ініціював Федір Шпиг, народний депутат України, президент Асоціації аматорського футболу України.

Очолив клуб відомий ветеран київського “Динамо”, кращий футболіст СРСР 1966 року, заслужений майстер спорту Андрій Біба.

Головною метою та завданням турніру є підвищення масовості дитячого футболу України, організація культурно-оздоровчої та виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров’я підлітків і залучення їх до систематичних занять спортом, виявлення талановитих футболістів, популяризація та розвиток футболу.

Велику допомогу в організації та проведенні змагань надають Федерація футболу України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

За часів українського “Шкіряного м’яча” фінали відбулися у містах: Київ, Донецьк, Вінниця, Івано-Франківськ, Львів, Луганськ, Одеса, Ужгород, Миколаїв, Полтава, Рівне, Чернівці, Чернігів, Біла Церква Київської обл., Олександрія Кіровоградської обл., Судак АР Крим, Хмільник Вінницької обл., Кременчук Полтавської обл., Гусятин, Копичинці Тернопільської обл., Володимир-Волинський Волинської обл., Слов’янськ, Артемівськ Донецької обл., Каховка Херсонської обл., Полонне, Понінка Хмельницької обл., Ромни Сумської обл., Добромиль Львівської обл., Куп’янськ Харківської обл.

Усі роки українського “Шкіряного м’яча” всі фіналісти отримують комплекти чудової ігрової форми, футбольні м’ячі, різноманітні призи та відзнаки. Кращі дитячі колективи нагороджуються кубками та медалями від Асоціації аматорського футболу України та Федерації футболу України.

У різні роки переможці фіналу “Шкіряного м’яча” по- різному додатково відзначалися: змагалися та відпочивали у Міжнародному молодіжному центрі “Артек”, брали участь у міжнародному дитячому турнірі в Туреччині.

У 2007 році УЄФА визнала турнір “Шкіряний м’яч” кращим футбольним проектом для дітей.

Неодноразово переможці “Шкіряного м’яча” вшановувалися перед початком або у перерві матчів нашої національної збірної на НСК “Олімпійський” чи стадіоні “Динамо” імені Валерія Лобановського.

2010 рік став знаковим для турніру. Титульним спонсором загальнодержавного проекту, яким є “Шкіряний м’яч”, став світовий бренд Coca-Cola, що дало змогу значно підвищити організаційний рівень змагань, збільшити кількість призів та подарунків учасникам змагань.

З 2010 року обличчям “Шкіряного м’яча” є улюбленець українських уболівальників – київський динамівець Сергій Ребров.

У сезоні 2011 року фінали приймали: серед 12-річних – Луганськ, 13-річних – Київ, 14-річних – Львів.

У 2011 році призери фіналу серед 13-річних – команди ЗОШ №73 м. Львова та Олександрійського колегіуму Кіровоградської області, завдяки компанії “Adidas”, відвідали матчі національних збірних України, львів’яни – на “Арені Львів”, а олександрійці – на НСК “Олімпійський”.

У рік ЄВРО-2012 році всі три фінали “Шкіряного мʼяча – Кубку Coca-Cola” відбулися у м. Білій Церкві Київської області, а переможцями стали: 2000 р.н. – ЗОШ №20 м. Харків, 1999 р.н. – НВК №1 м. Маріуполь, 1998 р.н. – НВК №26 м. Рівне.

За підтримки “Coca-Cola” в плани на наступні сезони була закладена необхідність активізації змагань районних та міських рівнів. Передбачений перелік заходів для реалізації цих планів, що сприятиме ще більшій популяризації та престижу “Шкіряного м’яча – Кубка Coca-Cola” як головного всеукраїнського турніру серед юних футболістів 12, 13, 14 років.

Отже, у 2018 році фінал ювілейних 20-х змагань  з футболу “Шкіряний мʼяч – Кубок Coca-Cola” пройшов у Новій Каховці.  Цікавим видався вирішальний матч між місцевою командою НВК № 2 м. Нової Каховки та гостями з Сумщини – ЗОШ № 1 м. Кролевець. Обидві команди намагались здобути омріяну перемогу, однак так і не спромоглися на результативні удари – 0:0. А під час пробиття 9-ти метрових ударів більш фортуна посміхнулася  гостям – 5:4. Тож футболісти кролевецької школи № 1 – чемпіони “Шкіряного м’яча – Кубку Coca-Cola” U14! Новокаховська команда виборола почесне друге місце. Вітаємо!

Новокаховчани відзначились і в особистих номінаціях:  серед кращих гравців змагань –  Володимир Серебрянський, серед переможців змагань з елементів техніки гри у футбол – з жонглювання Даніїл Андрущенко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.