«ЗАХИСТИ СВІЙ ДІМ – ЗАХИСТИ УКРАЇНУ»

Саме під таким гаслом на всій території Херсонської області розпочалися військові навчання 124-ої бригади територіальної оборони. З 3 по 12 вересня тактичні заходи відбуваються на території 5 районів нашого краю: Білозерського, Олешківського, Генічеського, Скадовського та Іванівського. Підготовка загонів на Херсонщині розпочалася під керівництвом оперативного командування «Південь» ще у 2017 році. 9 вересня відзначатиметься річниця проведення таких військово-підготовчих заходів. На площі Свободи у Херсоні відбудуться урочистості та парад військових підрозділів.  Навчання проводяться за ініціативи голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва.

Взагалі, у командно-штабних навчаннях беруть участь близько 3,5 тисяч військовозобов’язаних віком до 60 років.

«В найкоротший термін особовий склад, який відноситься до нашого батальйону територіальної оборони, приступив до оборони своєї ділянки місцевості. Ми працюватимемо над згуртованістю та послідовністю дій. Ці навчання проводяться також для того, щоб особовий склад мав чітке уявлення про свою лінію оборони і які дії вони мають виконати під час оборони своєї території. Якщо казати простіше – ми навчаємо наших чоловіків боронити свою землю», – відзначив командир батальйону Іван Лємєшев.

Участь у навчаннях взяли і новокаховчани: заступник міського голови Віктор Замковий, депутат міської ради Олександр Афанасьєв, члени ГО «Біла стріла» разом зі своїм керівником Дмитром Марковим, ГО «Ніхто крім нас», директор КП «Міський оздоровчий центр» Олександр Галасов, керівник муніципальної охорони Антон Чурсинов – загалом понад 100 новокаховчан-військовозобов’язаних.

Протягом кількох днів на базі збірного пункту міського військового комісаріату відбувся збір усіх учасників, яких згодом розподілили по підрозділам. Після прибуття до свого штабу, учасники військових навчань отримали військову форму, а згодом – особисту зброю. Комплекти нової форми були спеціально розроблені для окремих бригад територіальної оборони.

Призовники також склали присягу до військової служби на вірність українському народу.

Як повідомили у штабі, під час навчань організується не лише загальна  військова підготовка, а і відпрацювання окремих тактичних навичок і завдань. «Навчання територіальної оборони – нагода не лише навчити солдат здійснювати оборону. Наприклад, командирський склад має змогу навчитися керуванню своїм особовим складом, яких вони до цього не бачили. Вони самі вчаться і навчають інших. З цієї метою у нас є інструктори, які проводять відпрацювання. Самі солдати навчаються діяти в умовах, які були імітовані під бойові», – інформує керівництво.

З третього дня навчань бійці візьмуть участь у планових заняттях, підготовці та виконанні бойових завдань згідно плану проведення зборів. За повідомленням прес-служби Міноборони, навчання відбуваються за програмою, яка була відпрацьована спільно із Генеральним штабом та започаткована минулого року. Від часу створення вже проведено більше 50 занять, підготовлено біля 5 300 військовозобов’язаних, з них близько 300 офіцерів.

Територія штабу укомплектована всім необхідним. Тут і оснащені спальні місця, і їдальня, санвузли, душові, місце для відпочинку. Також на території штабу розгорнули наметове містечко, чергували карети швидкої допомоги.

Комбат інформує: «Ми розміщуємося у приміщенні школи. Штаб – повністю укомплектований. Окрім того, у нас працюють офіцери структур морально-психологічного забезпечення, які допомагають людям вирішувати і моральні проблеми. Також вони проводять  інформаційно-агітаційну роботу серед учасників зборів».

Але солдатам важливе не лише матеріальне забезпечення, а й психологічна підтримка. Протягом десятиденних відпрацювань серце хлопцям грітимуть особливі презенти – листівки від школярів. Саме вони додадуть впевненості учасникам зборів у своїх силах, адже діти як ніхто правдиво передають емоції та переживання. Як влучно відзначив маленький автор одного послання: «Нехай небо буде мирне не тільки на малюнках».

      На навчаннях побував Ігор Бурлаченко

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.