ВИКОНКОМ ЗАТВЕРДИВ МЕРЕЖУ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ.

На позачерговому засіданні виконкому Новокаховської міської ради затвердили шкільну мережу на новий навчальний рік.

Як повідомила начальник міського відділу освіти Оксана Якубова, «протягом всього літа перевіряли кожну цифру – із залученням фахівців фінансового управління, із поїздками до Департаменту освіти і науки.

Були проведені зустрічі з представниками всіх структур. Делегація директорів міста побувала в Києві у відповідних Міністерствах, а у серпні представники Міністерства освіти і науки відвідали Нову Каховку та зустрілися з освітянами міста. З третього вересня в місті розпочався новий навчальний рік. З фінансовим управлінням перераховано кількість дітей у класах, дошкільних та позашкільних групах».

До проекту рішення внесено два пункти, на які начальник відділу просила звернути особливу увагу. Мова йде про здійснення утримання фактичної мережі. А також про те, що керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно провести тарифікацію педагогічних кадрів на перший семестр 2018-2019 навчального року. Попередити у визначені законодавством терміни педагогічні колективи про можливі зміни умов оплати праці з 1 січня 2019 року.

Це пов’язано з тим, що станом на вересень 2018 року формула розподілу Державної субвенції, яка була прийнята і доведена до виконання Міністерством освіти і науки, на сьогодні не змінена. Хоча працює робоча група. «Сподіваємось, що зміни врахують цілу низку питань, які станом на сьогодні не були враховані. Це індивідуальне навчання, поділ класів на групи, школи сільської місцевості»,- звернула увагу Оксана Якубова.

Мережа закладів дошкільної освіти у місті залишається на рівні минулого року, з урахуванням Дніпрянської селищної і Райської сільської рад. Працює 133 групи, в яких – 2 тис 388 дошкільнят. Міський голова поцікавився: чи є на сьогодні в місті черга до дитсадків? За словами Оксани Якубової, існує черга – 87 дітей. Але переважно це діти перших років народження. Місцями в дитсадку 100% забезпечені 5-річні діти. Це найкращий показник в області. Начальник відділу освіти зізналася: є батьки, які бажають віддати дитину до ясельної групи навіть у віці 9 місяців. Тож кожен випадок влаштування в дитсадок слід розглядати індивідуально.

Мережа закладів загальної середньої освіти – в минулому році був 281 клас і 6 тис. 726 дітей. В цьому році кількість учнів зросла на 266 за рахунок дітей зі статусом переселенців з Криму, Донецької та Луганської областей. При цьому відбулося зменшення кількості класів: в минулому навчальному році був 281 клас, в новому навчальному році – на 5 класів менше – 276. Загальна чисельність – 6 тис. 992 дитини. Середня наповнюваність класів – 25 дітей. По Новій Каховці це – 25-26 учнів. Але є навчальні заклади, які не вийшли на цю цифру: ЗОШ №4, 7, НКТЕЛ. У Корсунській і Маслівській школах в середньому 10-11 учнів.

Мережа закладів позашкільної освіти залишається у нас на рівні минулого року. Безкоштовну позашкільну освіту в гуртках та секціях отримують 2 тис. 19 дітей. Безкоштовно в місті працює 142 гуртки в 5 закладах позашкільної освіти.

Мережа груп продовженого дня: 9,5 ставок, з урахуванням кількості ставок на перевезення. За кошти міського бюджету перевозяться 402 дитини – в Таврійській, Дніпрянській та Райській радах.
Відбулося зменшення кількості дітей, для яких передбачена індивідуальна форма навчання – на 250 годин. Залишилось 647 годин. «Саме ці діти не були враховані під час розробки формули розподілу Державної субвенції на райони та міста.

Поділ класів на групи буде здійснено при вивченні наступних предметів: англійська мова, інформатика, трудове навчання. І в ЗОШ №1 – 1 клас – 33 дитини – українська мова – теж відбудеться поділ на групи.
Години гурткової роботи – мова про години національно-патріотичного виховання. Всім закладам – по 9,5 годин.

Оксана Якубова попросила залишити додаткові одиниці у я/с «Журавлик» і «Казка» – для надання медичної допомоги, адже там діють спеціалізовані групи дітей з вадами зору. Відділу освіти – штатні одиниці енергетика, провідного інженера – будівника. В ЗОШ №10-0,5 ставки – керівник оркестру – Заслужений працівник культури України Василь Яротник на базі школи проводить заняття єдиного в області оркестру народних інструментів. Для Зразкового хореографічного ансамблю «Божа корівка» – години для керівника колективу за рахунок Будинку дитячої творчості.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.