«НОВА КАХОВКА, ВИ НАС ПРИЄМНО ВРАЗИЛИ!».

13 вересня у Новій Каховці побувала делегація  Всеукраїнської наради керівників обласних Центрів народної творчості.

Їх гостинно зустріли біля міського Палацу культури заступник міського голови Володимир Сироватка і начальник міського відділу культури і туризму Наталія Зарудна.

Творчий дарунок гостям зробили колективи міського Палацу культури: гості були у захваті від яскравого танцю з рушниками, який відбувся на майданчику перед Палацом культури. А потім у залі Палацу пройшов невеличкий концерт творчих колективів міста – Народного оркестру народних інструментів, зведеного хору, солістів хорової капели, танцювальних колективів «Ручеек» і «Сонечко».

На початку концерту гостей привітали заступник міського голови Володимир Сироватка і начальник відділу регіональної політики Управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Оксана Іонова

«Сьогодні у вашому Палаці – вся Україна – сказала Оксана Іонова.  Адже до вас завітали директори обласних центрів народної творчості майже зі всіх областей».

Про маршрут делегації і питання, які мають намір обговорити учасники зустрічі, нам розповів провідний методист Херсонського обласного Центру народної творчості Олексій Абзорімов:

«Почали подорож Херсонщиною 12 вересня з «Мистецької толоки» у Херсоні. Потім після наради вирушили на «Чумацьку криницю» – дивилися виставу. У Новій Каховці оглянули місто, а після візиту до вашого Палацу культури і наради вирушимо до сільських клубів вашої громади. Далі в Олешках оглянемо Будинок культури, який в цьому році став комунальною власністю громади. У Великих Копанях ОТГ – подивимось, що відбувається там.  І потім відвідаємо Скадовськ – мова піде про туризм. А 15 вересня – підсумок подорожі та обговорення важливих питань, серед яких – децентралізація в сфері культури, керівна гілка культури і підпорядкування, а також – зміни до Закону України «Про культуру» – щоб у ньому обов’язково врахували інтереси центрів народної творчості. Бо в нинішньому Законі про них взагалі мова не йде».

За словами Олексія Абзорімова, в попередні роки творча делегація здійснила подорож до міст Західної України, побувала у Києві, Житомирі, до початку воєнних подій – у Донецьку, відвідали заклади культури у Миколаєві та  Одесі. І нарешті в цьому році відвідали Херсонщину.

Гості були задоволені концертом, який подарували їм новокаховчани, а потім зібралися у конференц-залі Палацу культури, де обговорили цілу низку проблемних питань в галузі культури.

Своїми враженнями від побаченого у Новій Каховці і від самого міста поділився директор Рівненського обласного центру народної творчості Феодосій Васечко: «Враження чудові! Україна розвивається, громади міцнішають! Сьогодні ми побачили ваш Палац культури у зразковому стані. Переконаний, в Україні не всі обласні центри можуть похвалитися таким станом закладів культури, як у Новій Каховці. Ми поспілкувались із керівниками ваших колективів, закладів культури, і дізнались, що вагома заслуга в цьому вашого міського голови, який дбає про галузь культури і сам бере участь у концертах. Його це турбує! І це одразу помітно: у вашому місті багато творчих колективів, які розвиваються, працюють сільські клуби. В колективах багато дітей, вони чудово танцюють і співають. А вони – майбутнє України. Репертуар ваших колективів сучасний, патріотичний. Ми приємно вражені! Працюйте і далі для людей – люди це цінять. Успіхів вам!».

Щире задоволення від побаченого у Новій Каховці висловила і начальник відділу регіональної політики Міністерства культури України Оксана Іонова: «Ми проїхали багато регіонів. Кожного разу радіємо, що живе наша українська культура. Як представники Міністерства – ми можемо гарно писати листи, відповідати на звернення та готувати документи. Але через півроку-рік це вже ніхто не буде пам’ятати, документи підуть в архів. А залишиться на роки, століття те, що є дійсно творчістю, нашою культурою, душею. Те, що ми побачили у вашому місті, на концерті ваших колективів. Хочеться, щоб всі Палаци культури України були такими, як ваш. Знаємо, що ви пережили, що він відбудований заново після пожежі. Дуже радію, що влада вкладає кошти в культуру».  Оксана Іонова побажала, щоб вся  Україна, тим більше на таких важких рубежах, як Херсонщина, трималася і знаходила сили в українській культурі, в її неповторності і розмаїтті. А паростки української творчості щоб були однаково сильними і яскравими по всій Україні – з півночі на південь та зі сходу на захід.

Пропонуємо вам відео творчих виступів колективів міського Палацу культури, якими Нова Каховка зустріла гостей з 23-х областей України.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.