«БЕРЕЖІТЬ СВОЄ СЕРЦЕ!».

Хвороби системи кровообігу вибороли невтішне «лідерство» серед захворювань українців – понад 67% від загальної кількості. Серцево-судинні захворювання – основна причина смертності в Україні – особливо серед чоловіків. До таких хвороб належать ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), ревматична хвороба серця, вроджені захворювання і серцева недостатність. Причиною таких захворювань найчастіше є поведінка і звички людини: куріння, брак фізичної активності, неправильне харчування, надлишок алкоголю.

Здоровий спосіб життя, до якого закликають лікарі, здатен знизити ризик серцево-судинних хвороб. Нагадує про це і завідуючий кардіологічним відділенням Центральної міської лікарні Нової Каховки Віктор Кульбашний

  • Кардіологічну допомогу у Новій Каховці надають кардіологічне відділення – тут для пацієнтів передбачено 35 койок, 5 койок денного стаціонару і відділення інтенсивної терапії на 6 койок. Щороку в кардіологічному відділенні проходять лікування близько 1200 пацієнтів. І майже 350 чоловік – в інтенсивній терапії. Проблем із місцями у стаціонарі немає – є проблеми з фінансовими можливостями пацієнтів. Саме тому багато з них звертаються вже у стадії загострення хвороби. Пацієнти відділення – переважно літні люди. На свою пенсію вони не можуть пройти повний курс лікування. В лікарні їм виписують ліки, що надаються з ургентної допомоги. Але їх вистачає на кілька днів.

За рік в області фіксують до 400 гострих інфарктів, в Новій Каховці – в минулому році їх було 78. В цьому році за 9 місяців – 43 гострих інфаркти.  У Новій Каховці відмічається все більше випадків пізнього звернення до лікаря, коли ефективність надання допомоги значно зменшується. За нинішніми протоколами, надання невідкладної допомоги при гострих кардіологічних станах має надаватися протягом 6 годин – люди нерідко звертаються через 12 годин після погіршення стану. Якщо звернутися пізніше – ефект лікування гірше. За 9 місяців цього року в міській лікарні померло 5 чоловік – люди, які пізно звернулися по допомогу – через 24 години.

Щоб не потрапити у таку ситуацію, зверніть увагу: якщо виник біль при фізичному навантаженні – покладіть під язик одну пігулку нітрогліцерина, припиніть навантаження, присядьте. Прийміть до трьох пігулок нітрогліцеріна з інтервалом у п’ять хвилин. Якщо біль не проходить – терміново викликайте «швидку допомогу». Валідол при гострих інфарктах малоефективний. При появі таких симптомів: біль у грудях, що не зникає понад 20 хв. після прийому ліків; біль між лопатками; відчуття болю у лівій руці та нижній щелепі; задишка, пітливість; запаморочення – НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ 103.

Як розповів Віктор Кульбашний,  у Херсонській області нині працює 53 кардіологи. Основна частина лікарів – у Херсоні. В Новій Каховці  три таких лікарі: один в поліклініці, два – у стаціонарі. Місту потрібен ще один кардіолог. «Нині існують вакансії і  середнього  медичного персоналу – у кожному відділенні не вистачає по дві-три медичні сестри, – розповідає завідуючий кардіовідділенням. –  Не секрет, що вони їдуть за кордон, бо заробітна плата там вища. Надію вселяє те, що в цьому році  до лікарні прийшли молоді лікарі. Мені  подобається їх ставлення до людей і до професії, вміння на практиці  застосовувати набуті теоретичні знання.

Щодо умов роботи лікарів і лікування пацієнтів – в новокаховському кардіовідділенні за кошти міського бюджету зроблено капітальний ремонт. Тож умови в нас набагато кращі, ніж в багатьох містах України. Я переконався в цьому під час  з’їзду лікарів та перебування на курсах у кількох містах. Міська влада Нової Каховки потурбувалася про кардіологічне відділення.  Про це кажу і пацієнтам: в нас вони можуть лікуватися в людських умовах. Це допомагає і лікарю надавати допомогу, і пацієнту відновлювати здоров’я.

У відділенні є і проблеми. Перш за все  з апаратурою:  з трьох кардіографів лише один працює, два – на ремонті.  Ближчим часом  дві реанімаційні палати необхідно буде забезпечити киснем – на це потрібно 24 тис. грн.. Тож проблеми є, але віримо, що їх вдасться вирішити.

18 вересня у Херсоні побував відомий лікар-кардіохірург,професор, Заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров. Він запросив на консультацію всіх, кому потрібна допомога, і хто має можливість оплатити операцію – бо це приватна клініка. З досвіду знаємо, що операція в цій клініці по імплантації стена коштує від 80 до 120 тис грн., вшивання аневризми – близько 64 тисяч, кардіостимулятор – в залежності від виробника – від 60 до 200 тис. грн.. Вже трьох новокаховчан ми направляємо на такі операції в клініку.

Борис Тодуров побував у нашому місті навесні цього року. Тоді стало відомо, що в Україні у 22-х кардіологічних центрах встановлять ангіоапарати для проведення ангіографії – внутрішнього обстеження судин і серця. Лікарі пройдуть навчання. В міській лікарні вже визначили місце для встановлення такого апарата. Таке обстеження необхідне – від нього залежить правильний діагноз і відповідно – правильне і своєчасне лікування. І в Україні потрібно його якомога швидше впроваджувати – тоді і ефективність лікування буде вищою.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.