КОЛИШНІХ РЯТІВНИКІВ НЕ БУВАЄ.

Захищати країну від надзвичайних ситуацій завжди було благородною справою. 17 вересня в Україні вітали з професійним святом людей, які щодня долають надзвичайні ситуації і поспішають на допомогу. Саме в цей день, 17 вересня, православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина» – цей чудотворний образ, як і рятівники,  захищає людей від пожеж та іншого лиха, допомагає людям у тяжку хвилину. Девіз рятівників «Запобігти. Врятувати. Допомогти» – відображає їх нелегкі будні. А в день професійного свята є нагода висловити подяку рятівникам і побажати їм найкращої долі.

Це і зробили численні гості, які 17 вересня прийшли до винуватців свята із привітаннями і подарунками.

«Ви першими приходите на допомогу людям, коли трапляється біда, – сказав, звертаючись до рятівників, міський голова Володимир Коваленко. –  А вдома на вас чекають рідні. Вони добре знають про термінові виклики, про ризик, і моляться за вас. А ті, кого ви врятували, дякують вам – як дві дівчинки сьогодні, 14-ти і 16-ти років – принесли вам торт на знак подяки за те, що кілька днів тому ваші колеги врятували їх під час пожежі. Нині в нашому житті нажаль тривожних моментів більше, ніж спокійних. І на вас чекають всі, кому потрібна допомога. Та ви маєте право і на власне щастя: нехай воно завітає до вас здоровими діточками, спокоєм у власній сім’ї, розумінням з боку дружини, довгим щасливим віком ваших батьків, гармонійними стосунками в колективі. Дякую, що ви працюєте в місті і на вас люди можуть розраховувати, що їх захист у ваших надійних руках».

Міський голова відзначив Подяками і грошовими винагородами рятівників – молодшого сержанта служби цивільного захисту Володимира Мокроуса, рядового служби цивільного захисту Дмитра Щеглова, старшого прапорщика служби цивільного захисту, командира відділення 17-ї державної пожежно-рятувальної частини Максима Курасова.

Привітав винуватців свята і секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко.

Грамоти і грошові винагороди рятівникам вручили голови Таврійської, Дніпрянської і Райської рад Микола Різак, Анатолій Білий та Іван Коваль.

Привітати рятівників і подякувати їм за мужність прийшли керівники та представники підприємств міста – філії «Каховська ГЕС ім.. Непорожнього», ПрАТ «Новокаховський річковий порт», ТОВ «ЕНЕРДЖИ ПРОДАКТ», ПАТ «Новокаховський завод плавлених сирів», ПрАТ «Новокаховський комбінат хлібопродуктів», ТОВ «ПетроНік», ТОВ «Берислав-хлібозавод» та інші.

Рятівники почули багато теплих слів, щирих побажань і отримали приємні подарунки.

Колег привітав начальник Новокаховського міського відділу ДСНС Андрій Кривошеєв: «В цей день не хочеться тривалих промов, зачитування наказів. А хочеться відчути радість від життя, бо наша щоденна праця – це людське горе. Щодня ми бачимо обличчя людей, які втратили своє майно, отримали травми. Або ще гірше – втратили близьку людину.  Ми робимо все, щоб врятувати їх і допомогти їм. А сьогодні – наш день, який ми зробили святковим для всіх – для нині працюючих рятівників, а також для наших пенсіонерів, яким хочу висловити щирі слова подяки за роки, віддані справі порятунку людей. Хочу, щоб найкращі традиції нашого колективу продовжувалися в наступні роки.

Колись і ми підемо на пенсію. Але рятівник в будь-якому віці залишається рятівником. Підтвердження цьому – випадки на пожежах.  Прибуває пожежна бригада на місце виклику – а там вже все під контролем! Колишні рятівники, а нині пенсіонери, які мешкали неподалік, професійними діями допомогли в ліквідації пожежі. І такі випадки непоодинокі».

Андрій Кривошеєв подякував всім, хто раніше працював у пожежній охороні, аварійно-рятувальній службі:

«Не важливо, де саме. Всі ми – рятівники! І в цей день прошу вас хвилиною мовчання вшанувати пам’ять колег, які пішли з життя. Імен називати не буду – їх дуже багато…». 

Секретар Новокаховської єпархії, протоієрей Миколай, звертаючись до рятівників, нагадав слова Євангелія про господаря дому: якби він знав, що до нього прийде злодій, він би чергував і не дав злодію пограбувати будинок. Але якби знав… «Ми не знаємо наперед, де й що може статися. Тому постійно потрібно бути насторожі. Так і ви – постійно готові надати допомогу, де б яка надзвичайна ситуація не виникла. Нехай під час вашої напруженої роботи розум ваш буде холодним, а серце – гарячим. Адже для вас в цей момент немає друзів або ворогів – є люди, які потребують вашої допомоги. Здоров’я вам міцного, мужності, сил подолати всі виклики долі. І Божого благословення!».

Численні привітання і щирі побажання рятівникам чудово доповнилися творчими дарунками від колективів та виконавців міського Палацу культури. Це були яскраві творчі виступи, які рятівники супроводжували тривалими оплесками.

Зі святом вас, люди мужньої професії!

Відео виступів юних артистів на концерті до Дня рятівника.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.