УПСЗН нагадує про пільги для учасників АТО.

У п’ятницю, 14 вересня, в приміщенні управління праці та соціального захисту населення відбувся круглий стіл з питань соціального захисту за участі учасників АТО та осіб, що брали участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони України.

Головуючою на зустрічі була начальник УПСЗН Олена Стоянчук. Серед гостей – заступник міського голови Віктор Замковий, директор міського Центру зайнятості Надія Котляр та голова ГО «Учасники АТО «Біла стріла» Дмитро Марков. На засіданні підіймались питання виплати щорічної грошової допомоги, організації оздоровлення та відпочинку, освітні та профорієнтаційні проблеми тощо.

Начальник відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг Олена Коренкова зазначила, що відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога, однак для її отримання документи слід подати до 30 вересня. Також вона повідомила, що цього року планується надати послуги з навчання 5-ом атошникам. На цей час на базі Новокаховської автошколи Товариства сприяння оборони України навчаються троє учасників бойових дій. Цією послугою можна скористатися лише один раз.

Окремо на зустрічі наголосили про освітні пільги для учасників АТО та їхніх дітей (до 23 років за умови денної форми навчання у вищих навчальних закладах). Це повна або часткова оплата навчання коштом державного або місцевого бюджету: довгострокові пільгові кредити для здобуття освіти; соціальна стипендія; безоплатне забезпечення підручниками та проживання у гуртожитках та багато іншого.

Для отримання соціальної стипендії необхідно звернутися з заявою до керівника учбового закладу з такими документами: заява, копії паспорту, свідоцтва про народження, ідентифікаційного коду, студентського квитка, посвідчення учасника бойових дій або довідки про перебування на обліку в єдиному пільговому реєстрі. На сьогодні розмір соціальної стипендії студента коледжу складає 890 грн, вищого навчального закладу – 1 180 грн.

Цікавлячим учасників АТО питанням стала можливість оздоровлення, санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації. Послуги з оздоровлення насамперед надаються тим пільговикам, хто ще їх не отримував, також перевага сім’ям з дітьми. Цьогоріч відпочили 21 учасник АТО (67 разом з членами сім’ї). Крім того, атошники мають право на безоплатні путівки до санаторно-курортних закладів чи закладу з послугами психологічної реабілітації. Кожен має право вільного вибору пансіонату, який відповідає встановленим вимогам. Також можлива виплата грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційного закладу та назад.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.