«А ДАЛІ – У СКЛАДІ НОВОКАХОВСЬКОЇ ОТГ».

Відбулася позачергова сесія Новокаховської міської ради. Володимир Коваленко нагадав: причина її проведення – необхідність  розгляду термінових питань – в першу чергу про приєднання Дніпрянської селищної ради. За кілька годин до цього відбулася сесія у Дніпрянах.

Депутати Новокаховської міської ради спочатку провели спільне засідання комісій. З питання «Про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення» доповів секретар міської ради Олександр Лук’яненко:

«Тут цілий блок рішень, які стосуються приєднання громади Дніпрянської селищної ради до громади міста Нова Каховка. Цим рішенням передувала напружена робота. Бо фактично наша громада, наша Новокаховська міська рада йде попереду цих процесів мабуть не тільки в Херсонській області, але й в державі. І приємно, що багато питань, які ми  вивчали в процесі приєднання, ми їх першими задавали і керівникам області,  і керівникам держави. І тому ці проекти рішення підготовлені з урахуванням таких особливостей даної процедури приєднання. Можна сказати, що наша сесія, приймаючи дані рішення, буде доленосною щодо майбутнього розвитку нашої великої територіальної громади».

Наступний проект рішення – «Про Дніпрянський старостинський округ Новокаховської міської ради». Як повідомив О.Лук’яненко, перший пункт – про утворення старостинського округу. Другий – визначення його меж. Третій пункт – на період повноважень Новокаховської міської ради сьомого скликання покласти виконання обов’язків старости на Анатолія Андрійовича Білого. Четвертий пункт – затвердити Положення про старосту Дніпрянського старостинського округу.

Наступне рішення цього блоку – «Про реорганізацію юридичних осіб Дніпрянської селищної ради міста Нова Каховка Херсонської області та виконавчого комітету Дніпрянської селищної ради міста Нова Каховка Херсонської області». За словами О.Лук’яненка, в цьому проекті рішення відображені процедури, які необхідно провести – це припинення юридичної особи –  «Дніпрянської селищної ради», визначення, що Новокаховська міська рада є правонаступницею всього майна, прав і обов’язків Дніпрянської селищної ради. Визначити, що виконком Новокаховської міської ради є правонаступником всього майна, прав і обов’язків виконавчого комітету Дніпрянської селищної ради. Створено комісію, у складі якої – селищний голова Анатолій Білий,  заступники міського голови Леонід Чурсинов, Олег Тарабака, керівник міського архіву Лідія Сироїжко, начальник відділу земельних відносин і комунального майна Таміла Ковальчук. Комісії доручено провести повну інвентаризацію всіх основних засобів, коштів, рахунків. Підготувати передавальний акт та подати його на затвердження міської ради, провести процедури щодо працевлаштування працівників. Голові комісії з реорганізації надано право підпису фінансових та інших документів.

Рішенням сесії затверджено структуру Новокаховської міської ради та її виконавчих органів. Створено відділ з питань управління комунальним майном і інфраструктурою Дніпрянського старостинського округу.  Затверджено Положення про відділ. Загальна чисельність працівників відділу – 10 штатних одиниць.  Внесено зміни до складу виконкому Новокаховської міської ради: зі складу виконкому вивели голову Дніпрянської селищної ради Анатолія Білого і ввели  в.о. старости Анатолія Білого. Як уточнив О.Лук’яненко, у зв’язку з такими змінами вибори в Дніпрянській селищній раді і вибори старост не проводяться. Повноваження покладаються на селищного голову, який працював до цього – до наступних виборів.

Володимир Коваленко звернув увагу: після прийняття цього рішення депутатами його буде підписано міським головою і направлено віце-прем’єру Геннадію Зубку. Нині в Україні на цьому шляху – вісім міст. І ще 20 міст – на стадії підготовки рішень про доприєднання до міст обласного значення. Звертаючись до Дніпрянського селищного голови, а віднині вже – старости Анатолія Білого, міський голова  подякував йому  за державницьку позицію у вирішенні цього питання: « Бо знаю велику кількість таких селищних голів, які боялися за власну посаду, заробітну плату, – сказав Володимир Коваленко. – Але йде зміна державного устрою. Гальмувати цей процес – це означає гальмувати зміни.  Ви сміливо долучилися до цього процесу. Спасибі за цю роботу – Ви її розпочинали, вивчали документи, не давали спокою міській раді, юристам, депутатам».

Присутній на сесії Новокаховської міської ради селищний голова Дніпрян Анатолій Білий не приховував хвилювання: для Дніпрян, як і для Нової Каховки, це рішення – доленосне:

«Сьогодні дуже нелегке рішення приймала Дніпрянська селищна рада, – сказав, звертаючись до депутатів перед голосуванням Анатолій Білий. –  Селищна рада, яка була створена у 1918 році, до складу якої входять 4 населених пункти, має багатолітню історію. Але, стоячи сьогодні перед своїми депутатами і дивлячись їм в очі, я пообіцяв, що ми обов’язково збережемо той темп, який ми набрали за ці три роки – а ми дуже багато створили, відремонтували, побудували, запустили нові маршрути, зробили освітлення, дороги.  І лише це було стимулом того, що ми пішли на приєднання. Ми знаємо, що самостійно утримувати той темп, який ми набрали, самі  б уже не змогли. Заради того, щоб виконати все заплановане на 5 років, ми одноголосно прийняли це рішення – 18 депутатів з 22, які були присутні. На останній сесії вони побажали мені успіху і склали свої повноваження. Тому те рішення, яке ви зараз приймете – непросте. Їх повноваження перейдуть на вас. Все, що ми напланували, ми повинні зробити. Але тепер – у складі Новокаховської ОТГ. Надіючись на вашу підтримку, продовжуємо працювати далі».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.