НЕ МОВЧАЛИ – ОТРИМАЛИ КОШТИ НА ОСВІТУ.

Як повідомила начальник міського відділу освіти Ірина Фурсєєва, розпорядженням Кабінету Міністрів щодо перерозподілу освітньої субвенції, яка виділяється з державного бюджету місцевим бюджетам, місту Нова Каховка виділено додаткову субвенцію у сумі 7 млн. 700 тис. грн.. , яка за цільовим призначенням передбачається на виплату заробітної плати педагогічним працівникам міста.

За словами Володимира Коваленка, це не просто виділення коштів, а наслідок цілої низки наполегливих дій: зустрічі у прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана членів Правління Асоціації міст України – 36-ти міських голів. Після зустрічі голова Уряду дав доручення головам обласних адміністрацій – бо проблеми з виплатою заробітної плати педагогам виникли у 234 містах обласного значення по всій країні. У Тернополі міський голова Сергій Надал звернувся до мешканців і повідомив: змушені зняти кошти зі всіх об’єктів – ремонту доріг, благоустрою – щоб направити  педагогам на заробітну плату.

Було прийнято рішення в межах областей провести перерозподіл освітньої субвенції. Як з’ясувалося, ОТГ мають надлишок коштів – не всі з отриманих змогли використати.  А містам обласного значення коштів, навпаки, не вистачило. Голова Херсонської  ОДА Андрій Гордєєв розпорядився в межах Херсонщини зняти надлишки коштів з районів і направити містам, яким не вистачило фінансів для освітянської галузі. Першу таку фінансову допомогу Нова Каховка отримала у травні цього року, тоді змогли без проблем відправити педагогів у відпустку. Але для отримання цих коштів про цю проблему наполегливо нагадували, міський голова Володимир Коваленко і його заступник Володимир Сироватка здійснили численні поїздки і виступили на багатьох зустрічах різного рівня, де в усіх деталях розповіли «освітянську» ситуацію у Новій Каховці  і навели вагомі аргументи необхідності виділення додаткових коштів. Тож, місто отримало ще 7 млн. 700 тис. І до кінця року на погашення боргів перед освітянами має надійти ще 2 млн. 200 тис. грн..

Та це – тільки проблеми цього року. Як розповів Володимир Коваленко, після оприлюднення проекту Державного бюджету на 2019 рік стало відомо, що  наступного року освітянська галузь України матиме дефіцит у 14,2 млрд., по медицині – 12 млрд. грн..

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.