Є ВИБІР: АЛЬТЕРНАТИВНА СЛУЖБА.

До управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради надходить чимало звернень від молодих громадян з проханням роз’яснити: хто і за яких умов має право на проходження альтернативної (невійськової) служби, куди для цього слід звертатися, і де саме служба проходитиме?

Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової  служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Право на альтернативну службу мають  громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням, і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України  релігійних організацій, віровчення яких не допускає  користування зброєю.

Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. №2066. До них належать: адвентисти-реформісти; адвентисти сьомого дня, євангельські християни; євангельські християни-баптисти; покутники; свідки Єгови; харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); християни Віри Євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); Товариство Свідомості Крішни.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності, або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана  із соціальним захистом населення, охороною здоров’я , захистом довкілля, будівництвом, житлово – комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях  Товариства Червоного Хреста України.

Строк альтернативної (невійськової) служби становить 27 місяців, а для осіб з вищою освітою (спеціаліст, магістр) цей строк становить 18 місяців. Час перебування громадянина на альтернативній службі зараховується до його загального трудового стажу.

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни після взяття на військовий  облік,  але  не  пізніше  ніж  за  два календарні  місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу,  особисто подають заяву та пакет документів до управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради.

Для проходження альтернативної служби необхідно надати наступні документи: копія паспорта; копія ідентифікаційного коду; довідка про склад сім’ї; документи, що підтверджують істинність релігійних переконань; документ про освіту; у разі коли призовник навчається (працює) – надається довідка з місця роботи/ навчання.

У разі призову на військові збори громадян, які  після проходження строкової військової служби набули релігійних переконань і належать до діючих згідно із законодавством України релігійних організацій,  віровчення яких не допускає  користування зброєю,  вони  не  пізніше семи календарних днів від дня одержання повістки військового комісаріату про призов на  військові  збори подають особисто до управління праці та соціального захисту населення  заяву про звільнення від призову на ці збори.

За роз’ясненням  та наданням  консультації щодо проходження альтернативної (невійськової) служби просимо звертатися до управління праці та соціального захисту Новокаховської міської ради: м. Нова Каховка, вул. Історична, 18, кабінет № 4, телефон (05549) 4-53-51.

Начальник управління О.М.Стоянчук

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.