«Просити про допомогу – не соромно».

У цьому запевнила заступниця міністра соціальної політики Наталія Федорович під час відкриття Херсонської регіональної конференції «Протидія домашньому та гендерно-зумовленому насильству на рівні територіальної громади», що пройшла 16 жовтня у Новій Каховці.

Місце зустрічі було обране не просто так. Нова Каховка – не тільки мальовниче місто на берегах Дніпра і географічний центр Херсонської області, а й одне з перших міст де була створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги жертвам насильства.

Вона працює на базі Новокаховського ЦСССДМ у Новій Каховці, Каховці, Каховському та Бериславському районах. За потреби фахівці виїжджають до Великоолександрівського та Горностаївського районів. Мобільна бригада складається з 2 психологів та 1 соціального працівника, які здійснюють моніторинг випадків  насильства. Як повідомила Наталія Федорович за період реалізації проекту мобільні бригади виявили понад 42 тис випадків насильства.

Участь у конференції взяли представники центрального апарату виконавчої влади, перші особи обласної та місцевої рад, працівники правоохоронних органів та соціальних служб. Саме від міжвідомчої взаємодії цих органів залежить майбутнє нашого суспільства: впровадження механізмів для подолання стереотипів та реалізація протинасильницьких заходів. Також серед головних спікерів – секретар відділу розвитку посольства Канади в Україні Надія Егай, заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан, директор Департаменту соціального захисту населення Херсонської ОДА Геннадій Причина, представники міжнародних організацій в Україні.

Аби наголосити на важливості імплементації технологій протидії насильству слово взяв заступник міського голови Нової Каховки Віктор Замковий. Він відзначив, що зовсім недавно питання насильства та реагування на нього постійно замовчувалося. «Останнім часом ця проблема стала нагальною, вибилася на поверхню і не реагувати на неї просто неможливо. Починаючи з дітей, які бачать насильні дії у своїх родинах, закінчуючи дорослими, які стикаються з такими проблемами – люди, які безсумнівно потребують допомоги та підтримки. Ми мусимо докладати максимум зусиль до подолання такої несправедливості», – сказав заступник міського голови. Дев’ять з десяти потерпілих в Україні – жінки. За останніми данними досліджень ООН кожна четверта жінка в Україні потерпає від насильства, а понад 60% потерпілих неохоче звертаються за допомогою або, що гірше, просто мовчать.

Подібні зустрічі відбуваються для того, щоб продемонструвати результати протидії насильства у всіх регіонах України. Про це сказав заступник Представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостьян. Він розповів, що наразі в Україні вже впроваджено чимало заходів щодо протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству. Серед них: новітнє сучасне законодавство, яке повністю відповідає передовим підходам боротьби; робота мобільних бригад соціально-психологічної допомоги;  національної гарячої лінії; функціонування Центрів соціальної служби, допомоги та реабілітації; організація притулків громадськими організаціями; проекти Фонду ООН (наприклад, «Розірви коло») та багато іншого. Замостьян підкреслив, що у владі та українському суспільстві є чітке розуміння того, що цю проблему можна подолати і для цього існують всі можливості.

Допомогу у реалізації цього розуміння здійснюють всеукраїнські та міжнародні організації: Кабінет Міністрів України на чолі з Володимиром Гройсманом та профільне Міністерство соцполітики, посольство Канади, Великобританії в Україні, уряди Естонії, США, Німеччини та інші.

Якщо ви стали жертвою насильства не слід боятися та зволікати. Передусім, слід звернутися до поліції за номером телефону 102. У разі потреби правової чи психологічної допомоги необхідно зателефонувати на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номером 116 123 або до міських соціальних центрів чи мобільної бригади (телефон у Новій Каховці: (066) 758 96 61).

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.