ЧИ БУДЕ «ПРОЗОРА ПРАЦЯ»?

Велика кількість людей, жителів не тільки нашого міста, які працюють за наймом або іншим способом, за яким здійснюється оплата праці роботодавцем у так званих «конвертах», навіть не замислюються, до чого це може призвести у майбутньому.

«Конверти» позбавляють від: 1) гарантованого розміру заробітної плати; 2) права на пенсію у похилому віці; 3) права на щорічну оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; 4) права на оплату лікарняного; 5) права на достроковий вихід на пенсію, права на скорочений робочий день, тиждень, якщо робота проходить в шкідливих умовах; 6) права на допомогу по безробіттю; 7) права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Багато хто неофіційне оформлення сприймає позитивно, так як у такому випадку він може отримати значно більше коштів, а для роботодавця це чудова можливість ухилитися від сплати податків. Однак це не повинно бути нормою. Деякі експерти обґрунтовано вважають, що це не тільки шкодить майбутньому життю людини, а й спричиняє негативні наслідки в цілому для держави, заважаючи їй нормально розвиватися в економічному та соціальному плані.

Поряд із проблемою легалізації заробітної плати постає і питання виплати заборгованості за неї, адже наймач, не обтяжений будь-якими нормами, може затримувати оплату, і він знає, що йому за це нічого не буде. А це є не менш негативним моментом.

До того ж, тіньова праця може спричинити і катастрофічні наслідки для роботодавця. Просто зазирніть у мережу Інтернет і подивіться, які санкції та штрафи накладають державні інспектори праці на недобросовісних наймачів. Ось Вам декілька свіжих та яскравих прикладів: на автоперевізника з Миколаєва було накладено штраф у розмірі 7,5 мільйонів гривень за використання праці без оформлення трудових відносин, на Харківщині знову ж таки використання незадекларованої праці потягло за собою накладення фінансових санкцій у сумі понад 8,7 мільйонів гривень. Треба сказати, що це зовсім непоодинокі випадки. Останніми роками подібні ситуації трапляються  на всій території України.

З тіньовими схемами праці потрібно боротися всіма можливими дозволеними законом засобами, а без максимального привернення уваги громадськості до цієї несправедливості та консолідації органів державної влади та місцевого самоврядування добитися нічого не вийде.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.