І ХЛІБОМ, І ЦВІТОМ, І ПРАДІДОМ-ДІДОМ ГРІЄ ДУШУ СЕЛО…

Жовтень – не лише пора золотої осені. Це – час збору врожаю, ярмарків, і вдячності землі і людям за щедрість і працьовитість. Не випадково саме у жовтні у наших селах та селищах громади збираються на щедрі свята. Здавалося б, всі вони проходять за одним сценарієм: зустрічають поважних гостей, радіють власним успіхам, відзначають односельців за працьовитість і творчі таланти, накривають щедрі столи, співають пісень. Але кожне село має свою особливу енергетику, свої неповторні риси і свій сценарій свята. Сьогодні ви в цьому переконаєтесь, дізнавшись, як святкували День села у Нових Лагерях, Дніпрянах і Корсунці.

*****

Одразу кілька ювілейних дат відзначили у жовтні в селі Нові Лагері – 65 років сільському клубу, 10 років співочому колективу – ансамблю «Серпанок», і 90-річний ювілей самого села.

Ведучі та  гості стверджували: 90 років для села – небагато. Нові Лагері заснували у 1928 році на піщаних землях запорозьких козаків. Працьовиті, щедрі і духовно багаті новолагерці дбали про землю, на якій жили, садили сади, виноградники, вирощували бавовну. Село мало чудові перспективи, тож у 50-ті роки минулого століття до Нових Лагерів почали приїжджати вихідці з різних куточків, і не лише України. Село зростало, міцніло, розвивалося. Збудували клуб, бібліотеку, дитячий садочок, з’явилася вівчарня, громадська лазня, своя контора і тракторна бригада. Село буяло квітами, наповнювалося дитячим сміхом, міцніло успішними господарствами. Нині тут успішно працюють фермери, вчителі, лікарі, трактористи, садоводи і виноградарі. І всі вони після нелегкої праці хотіли відпочити душею, чи навіть порадувати своєю творчістю односельців. А тут без клубу – ніяк!

Від самого початку сільський клуб став окрасою села. Народний спів, запальні танці, театральні постановки, перегляд кінострічок – все це вирувало в клубному житті, радуючи односельців. За 65 років змінилося багато завідуючих: Віктор Григорович Колюх, Іван Дмитрович Деркач, Юрій Вікторович  Пінаєв, Лідія Юріївна Балюк, Марія Олексіївна Балюк, Олександр Сергійович Туров, Клара Михайлівна Стрельникова, Світлана Геннадіївна Куїмова, Світлана Павлівна Власенко, Сергій Сергійович Ніколаєв, Ольга Володимирівна Семенова. З 2001 року очолює клуб і є натхненником всієї творчої роботи в ньому Анна Олександрівна Мандриця.

Не одне покоління новолагерців відвідували заходи, гуртки, дискотеки в стінах клубу. І нині двері культурної окраси села відкриті для всіх, хто бажає розвивати свій талант і дарувати його односельцям. Тож мешканці села активно користуються такою нагодою, прославляють Нові Лагері за межами міста, долучаються до обласних фестивалів і конкурсів.

Відзначали це і гості – на ювілейне свято прийшли міський голова Володимир Коваленко, староста об’єднаної територіальної громади Анатолій Білий,  депутат міської ради Лілія Микитенко, голова БФ «Н.Каховка» Олена Ходорковська, представник БФ Ігоря Колихаєва Юрій Кобцов.

«На півдорозі між Корсункою і Обривками в степу розкинулося маленьке, але особливе, неповторне село Нові Лагері, – шанобливо зазначив міський голова Володимир Коваленко. – Тут мешкають люди, які люблять землю. Історія села – поважна, роки життя були різними. Але зі всіма викликами долі ви успішно впоралися. Я побачив багато дітей на святі, і зрозумів, що у вашого села є майбутнє. Бо діти – найголовніше надбання. Решта – у відповідальності, в пошані до минулого, в сьогоденні, праці, повазі, любові. Ми взяли відповідальність за цю землю, що зветься Нові Лагері. В нас грандіозні плани. Нині Анатолій Андрійович – староста. І повноважень у нього тепер стільки, що їх вистачить, щоб у селі стало комфортно і затишно. Сьогодні у вас ювілей. Він до вас завітав духмяними пахощами святкових страв, усмішками дітей, теплими словами вітань і подарунками». Володимир Коваленко вручив Анні Мандриці, а в її особі – всій громаді квіти і подарунки.

З особливим задоволенням на святі вітали тих, хто, незважаючи на зайнятість, погодні умови, життєві проблеми, знаходить час для підготовки до концертів і конкурсів. Учасників художньої самодіяльності клубу подяками і подарунками відзначив староста ОТГ Анатолій Білий: «Незважаючи на поважний вік села, останніми роками воно почало молодіти. В будинку культури життя буяє. І зміни продовжуються: вже обговорюємо прокладання твердого покриття на центральних вулицях села. На святі велика кількість гостей – а вони зазвичай поспішають лише до гарних господарів».

Начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна звернула увагу – сільський клуб нині у чудовому стані, адже в ньому у попередні роки зроблено капітальний ремонт. Вона подякувала колективу «Серпанок» за активну участь у заходах, що проходять у Новій Каховці, і вручила Грамоту і солодкі подарунки  талановитим вокалісткам.

Від депутатського корпусу ювілярів привітала і передала найкращі побажання  депутат, директор Дніпрянської ЗОШ Лілія Микитенко: «Для людини 90 років – поважний вік. Для села це тільки початок – нових проектів, нових родин, нового успішного життя. Селу бажаю відсвяткувати ще не один ювілей. Знаходьте час для свята не лише в ювілеї, а кожного дня».

Особливі слова вітання лунали для талановитих жінок – учасників ансамблю «Серпанок», якому виповнилося 10 років. Це колектив, який нині тішить піснею односельців і прославляє рідне село, ті, хто має всі підстави бути в одному переліку з кращими колективами міста і області. Десять років назад на сцені клубу з нагоди його ювілею лунали вітання від творчих колективів сусідніх сіл. А в Нових Лагерях свого колективу тоді не було. А співочих талантів – багато. Вирішили діяти. На допомогу прийшов Іван Дмитрович Деркач. Зібрали місцевих вокалістів, і вже через два місяці відбувся перший виступ колективу «Серпанок» на міській сцені. А потім – нові костюми від міського голови, виступи на фестивалях, концертах. Нажаль, немає сьогодні з колективом їх любого маестро, але те зерно творчості, яке заронив він у серця новолагерців, живе і донині. На святковому вечорі пам’ять Івана Дмитровича та його колег, які пішли з життя, вшанували хвилиною мовчання.

Нині у складі колективу «Серпанок» – Галина Крисова, Світлана Марчук, Лідія Титюк, Наталія Буторіна, Алла Добриця, Анна Мандриця.

Вітали ювілярів з першим десятиріччям їх колеги – вокальні колективи Дніпрянського будинку культури (керівник Світлана Тішина, музичний керівник Юрій Романюк), клубу села Піщане (керівник Олена Луговська, музичний керівник Юрій Романюк), Корсунського клубу (керівник Олена Єфремова, хореограф Марина Терешонок, музичний керівник Юрій Романюк), народний колектив «Біла акація» села Обривка (керівник Тетяна Мироненко, музичний керівник Олександр Шеремет).

Життя Нових Лагерів продовжується. Гарним подарунком до ювілею і надією на успішне майбутнє села стало поповнення – у цьому році тут народилося четверо маленьких новолагерців. Учасники святкового вечора вітали щасливі родини. Від спонсорів вони отримали чудові подарунки. Привітали і найповажнішого мешканця села – надзвичайно добру, працьовиту людину, турботливого батька і дідуся – Василя Михайловича Колесника.

Яскравою частиною свята став концерт, в якому взяли участь талановиті артисти Новолагерського клубу. А потім всіх запросили скуштувати смачну юшку і запашний куліш, долучитися до святкової дискотеки і подивитися святковий феєрверк.

За допомогу у підготовці та проведенні свята мешканці Нових Лагерів, керівник клубу Анна Мандриця висловлюють щиру подяку міському голові Володимиру Коваленку, Дніпрянському старостинському округу і старості Анатолію Білому, Аллі Щербині, Благодійному фонду «Н.Каховка» (керівник Олена Ходорковська), Благодійному фонду Ігоря Колихаєва (виконавчий директор Геннадій Лагута), приватним підприємцям Андрію Вовку, Владиславу Радченку, Валентині Алєксєєнко, сім’ї Салдецьких – Миколі та Олені, сім’ї Волосківець – Ігорю та Інні, сім’ї Завгородніх – Віталію та Оксані, Сергію Коломойцю за фінансову  та організаційну допомогу в підготовці до свята, щира подяка маленькому помічнику Мирону.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.