«НЕЛЕГАЛЬНИЙ ПРАЦІВНИК»: БЕЗ ПРАВА НА СОЦЗАХИСТ.

За дорученням Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року № 649-р,  Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проводяться спільні комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Згідно розпорядження міського голови, в місті Нова Каховка працює робоча група з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення. За результатами проведеної роботи робочою групою було виявлено понад 30 порушників і направлено листи на Головне управління Держпраці у Херсонській області.

Якщо до цього членами робочої групи  проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на неприпустимість допуску до роботи працівника без оформлення з ним трудових відносин, то, починаючи з 5 жовтня цього року, розпочато відповідні заходи, зокрема і перевірки, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Нагадуємо, що вигідніше офіційно оформити людину, аніж у випадку виявлення незадекларованої праці заплатити чималий штраф — 111 690 грн. за кожного неоформленого працівника.

Крім того, звертаємося до працівників, які з певних причин досі працюють неофіційно: доки ви отримуєте «заробітну плату в конверті», роботодавець позбавляє вас права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомогу по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві тощо. При цьому «нелегальний» працівник втрачає трудовий стаж. Отже, такі громадяни позбавлені соціального захисту при досягненні пенсійного віку, а також права на нарахування та отримання субсидії.

Начальник управління  О.М. Стоянчук

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.