УРОКИ МИНУЛОГО – КОМПАС В МАЙБУТНЄ.

Що собою уявляє сучасна Європа? Чи стане наша держава органічною складовою передових демократичних процесів? Якою має бути людина нової України? Про це в рамках Європейського тижня місцевої демократії говорив під час зустрічей зі студентською молоддю міський голова Володимир Коваленко. Подібні заходи покликані сформувати громадянську свідомість студентства та заохотити молодь до участі у питаннях місцевого значення.  

Міський голова торкнувся багатьох актуальних та наболілих питань. В історичному розрізі він провів паралель між українською ментальністю та сучасним станом демократії в Україні. Головною проблемою долучення до демократичного суспільства нашого регіону є думка, що демократія – спосіб життя кожного за власними правилами. Володимир Коваленко наголосив, що це не зовсім так. На жаль, на даний час в нас низька культура парламентаризму. Передусім, ми маємо існувати в тих межах, які нам дозволяє демократична система. А це і виховання, і спосіб мислення. Порятунок Володимир Коваленко бачить в основі нашого життя – українському генетичному коді, нашій ментальності та українській платформі життя.

Зазираючи до глибин літопису історії, Володимир Коваленко розмірковував: «Чи має право наше суспільство бути щасливим, якщо воно для цього нічого не робить?». Аби знайти відповідь на це питання, він звертався до історичного досвіду країн демократичного укладу – лідерів ліберальної думки. «Чи знаєте Ви, який шлях пройшли Європа та США, щоб утвердити у себе демократію? – запитував Володимир Коваленко. – Зазирніть до сторінок історії. Америка, наприклад, у 30-х роках минулого століття переживала глибоку економічну кризу і майже всі дієздатні чоловіки змушені були важко працювати, прокладаючи дороги задля того, щоб зберегти країну. Отримували вони при цьому лише 1 долар на день. Чи готові так само працювати наші багатії? Думаю, що ні».

Міський голова всіляко зазначав, що не претендує на незаперечну істину, однак він бачить конкретні шляхи розбудови сучасного демократичного суспільства, де значна роль відводиться молоді та її здатності до змін. Адже спроможне суспільство народжується зі здорового глузду людини, який формується саме у юності – часі становлення особистості. Водночас він наголошував, що марно шукати Європу за кордоном.

«Повірте, у кожної цивілізованої країни купа своїх внутрішніх проблем. Мабуть, усі ви чули, що територіально центр Європи знаходиться в Україні, у місті Рахів. Європа ближче, ніж вам здається. Аби вона справді втілилася у нас, слід розпочати з себе. Виховуйте себе духовно, інтелектуально та фізично. Читайте побільше корисних книг, займайтеся різними видами спорту, ведіть активний та здоровий спосіб життя. Ви – молоде покоління, на вас уся надія. І якщо Ви хоч трішки замислитеся над моїми словами і почнете працювати над собою – я впевнений, що незабаром ми справді зможемо назвати себе країною європейського рівня, країною, на яку будуть рівнятися інші», – по-батьківськи промовив Володимир Коваленко.

Студенти із запалом сприйняли настанови міського голови, разом жартували та дискутували. Молодь задала Володимиру Коваленку безліч запитань. А цікавило їх різне: від контролю якості харчових продуктів до молодіжних програм, які діють у місті. Міський голова пообіцяв ретельно вивчити прохання студентства та довести найбільш актуальні з них до відома депутатів, а також працівників служб та управлінь міста.

Міський голова подякував студентам за високий рівень знань, активну громадську позицію, постійну участь у загальноміських заходах та вкотре нагадав юні: «Ви – майбутнє України! Щиро сподіваюся, що ви підете правильним шляхом, який веде до процвітання нашої громади».

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.