ШКОЛА ЛІДЕРСТВА – МОДЕЛЬ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА.

Ми живемо в світі, який стрімко розвивається. У світі, де щодня народжуються нові ідеї для побудови майбутнього. Такий світ вимагає лідерів нової фармації. Людей професійних, відповідальних, неординарних. І щоб стати основною складовою цього світу – людиною з високим потенціалом, треба вірити у свою справу. І перші кроки на цьому шляху можна зробити ще в школі.

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Учні нашого міста вже 11 років доводять свою спроможність до соціальної активності та готовність до рішучих змін. Саме стільки у Новій Каховці існує міська рада учнівського самоврядування, яка щороку підбиває підсумки роботи за минулий та визначає пріоритетні напрямки роботи на наступний рік.

Аби передати свій досвід наступникам та з нагоди тижня місцевої демократії, 24 жовтня активна молодь міста зібралась на традиційній міській конференції учнівського самоврядування – 83 учні з 13 навчальних закладів міста, педагоги-організатори, представники позашкільних закладів, громадських організацій та міського самоврядування. Саме тут школярі можуть представити широкому загалу свої найуспішніші проекти та акцентувати на важливості змін. Найбільшу активність минулого навчального року виявили учні Новокаховського техніко-економічного ліцею та СЗОШ №8.

Почесними гостями конференції стали начальник новокаховського відділу освіти Оксана Якубова та директор Будинку дитячої творчості Ірина Лісовська. «Дозвольте подякувати вам. Адже цього року ви зробили стільки корисних та цікавих справ, – звернулася до молоді Оксана Якубова – Дуже приємно, що з кожним роком випускники учнівського самоврядування стають умілішими, вчаться діяти і ухвалювати серйозні рішення. У багатьох напрямках діяльності – екологічному, патріотичному, благодійному – наші лідери учнівського самоврядування завжди стоять попереду інших. Ви – обличчя своєї школи. І ви гідно підтримуєте імідж як свого закладу, так і середньої освіти Нової Каховки».

Протягом години молоді лідери розповідали про свої успіхи і перемоги. Серед надбань активістів – волонтерська робота, соціальні квести, благодійні акції, участь у загальноміських заходах, співпраця з молодіжними лідерами області, плідна робота в рамках міжнародних проектів, вдосконалення навичок з англійської мови та багато іншого.

Окрім того, молодь взяла участь у екологічній конференції «Нова Каховка – чисте місто», звідки винесли чимало знань про покращення екології рідного міста. У підсумку через органи учнівського самоврядування велась активна просвітницька робота серед молоді, де наголошувалося на важливості правильного сортування сміття. Навчальним закладам було запропоновано долучитись до проекту «Сміття розділяй – рідну школу розвивай». У результаті – 5 шкіл встановили контейнери для збору батарейок, 9 освітніх закладів зробили перші кроки до правильного сортування пластику та паперу.

Неоціненним досвідом для майбутніх лідерів стала участь у міжнародному проекті для школярів у Польщі, проведеному освітнім центром «Простір толерантності». Діти навчалися передовим принципам міжнародного кримінального права під час імпровізованої гри у ролі суддів, обвинувачів чи журналістів.

Основи сучасного громадянського суспільства закладаються ще з дитинства. Саме участь у роботі учнівського самоврядування дає і навчання, і саморозвиток, і закладання основ ділової кар’єри. Також це можливість проявити свої лідерські та організаторські якості. А це означає, що учні набувають досвіду не лише в організації справ, а й отримують можливість будувати плани, досягати мети та власноруч керувати своїм майбутнім та майбутнім нашої держави.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.